WYCIECZKA DO NYSY
W piątek 31 lipca 2015 r. odbyła się ostatnia z zaplanowanych na lipiec w ramach akcji „Lato w mieście” wycieczek. Tym razem dzieci wraz z opiekunami pojechały do Nysy. Pierwszą część wycieczki stanowił godzinny rejs statkiem pasażerskim po Jeziorze Nyskim. W trakcie rejsu dzieci poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa i ratownictwa wodnego. Dodatkowo miały okazję do przejęcia sterów statku. Następnie udały się na przejażdżkę turystyczną kolejką. Podczas tej wycieczki dzieci poznały główne atrakcje i zabytki architektoniczne Nysy. Była to bardzo interesująca forma zwiedzania miasta połączona z zabawą. Wyjazd nad Jezioro Nyskie został zakończony wspólnym posiłkiem, smacznymi kiełbaskami z rożna.