Dziś są imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda
Wybierz język:
 19-08-2015 08:36

Dni Korfantowa 2015

            Dwudziesta druga rocznica odzyskania przez Korfantów praw miejskich już za nami, a tym samym zakończyły się dni świętowania. W tym roku Dni Korfantowa odbyły się 15-16 sierpnia, jak zwykle na Stadionie Miejskim w Korfantowie.

            Wydarzenie te poprzedziły zawody pływackie, wędkarskie oraz skata, które odbyły się 9 sierpnia 2015 r. Zawody odbywały się na terenie gminy Korfantów oraz na stawie w Malerzowicach, więcej o tych zdarzeniach pisaliśmy już w poprzednich artykułach:
(http://www.korfantow.pl/3517/zawody-plywackie-z-okazji-dni-miasta.html,
http://www.korfantow.pl/3520/turniej-skata-o-puchar-burmistrza-korfantowa-z-okazji-dni-miasta.html,
http://www.korfantow.pl/3522/zawody-wedkarskie-o-puchar-burmistrza-korfantowa.html).

            Impreza festynowa natomiast rozpoczęła się w sobotę 15 sierpnia programem sportowo - rekreacyjnym. W tym czasie odbyły się Mistrzostwa Gminy w siłowaniu na rękę. Zawody, które poprowadził Pan Patryk Bugaj odbyły się w czterech kategoriach: I do 80 kg, II powyżej 80 kg, III Kobiety, IV Dzieci i młodzież do 16 lat. Swoich możliwości w siłowaniu spróbowało kilkanaście osób. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Pan Michał Ożga - sędzia z Wrocławia. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach byli: kat. Dzieci: I Szymon Podkalicki, II Magda Juśkiewicz, III Przemysław Kurek; kat. Senior do 80 kg: I Damian Bugaj, II Józef Pietrzykowski; kat. Senior + 80 kg: I Michał Wajs, II Paweł Wierus, III Bernard Piechowiak; kat. kobiet: I Katarzyna Juśkiewicz, II Marlena Suszylo.

            Ze względu na prognozowane wysokie temperatury przełożone zostały zaplanowane również na ten dzień Mistrzostwa Gminy w Nordic Walking. Z troski o zdrowie startujących zawodników, mistrzostwa odbędą się jesienią, o dokładnej dacie poinformujemy zainteresowanych poprzez stronę internetową, facebook oraz plakaty. Część artystyczną wydarzenia rozpoczął występ zespołu Wesoły Masorz, który rozbawił publiczność pogodnymi i tanecznymi utworami. Tuż po biesiadzie śląskiej odbyła się zabawa taneczna przy zespole Elektronix, która zakończyła późną nocą pierwszy dzień festynu.

            W niedzielę 16 sierpnia zabawa rozpoczęła się programem interaktywnym dla dzieci, który przeprowadziły Panie z grupy Bajaderki. Odważniejsze dzieci chętnie brały udział w licznych zabawa i tańcach, które niezwykle ucieszyły małych uczestników. Następnie na scenie zaprezentowały się  gminne zespoły wokalne: Kwiat Lotosu oraz Echo Korfantowa. W trakcie tego występu na stadion uroczyście wjechali liczni motocykliści, którzy przez ok. dwie godziny prezentowali swoje pojazdy typu chopper. Publiczność z przyjemnością korzystała z oferowanych przez gości przejażdżek stylowymi  "jednośladami". Niewątpliwie był to jeden z najbardziej atrakcyjnych punktów niedzielnego programu. W czasie prezentacji Pan Janusz Wójcik - Burmistrz Korfantowa wręczył Panu Bogdanowi Hutnik symboliczny upominek, który miał być formą podziękowania za chęć współpracy oraz udział tak licznej grupy motocyklistów podczas Dni Korfantowa. Po tych wydarzeniach odbył się koncert legendarnego zespołu Trzy Korony, który został reaktywowany po ponad dwudziestoletniej przerwie w 2005 r. Po tej sentymentalnej podróży w czasy Krzysztofa Klenczona publiczność zabawiał w barwnych strojach zespół Trojak z biesiadą polsko-kresową. Gwiazdą wieczoru był natomiast zespół Bayer Full, grupa istniejąca na rynku muzycznym od 1984 r. Po emocjach związanych z muzyką na żywo w wykonaniu tak znakomitych muzyków uczestnicy festynu wzięli udział w kolejnej zabawie tanecznej, która również potrwała do późnych godzin nocnych. Tym razem do tańca zachęcał zespół Criss, który zakończył tegoroczne obchody Dni Korfantowa.

            Ponadto w trakcie festynu można było skorzystać z wielu atrakcji: mini wesołego miasteczka dla dzieci, stoiska profesjonalnego fotografa, kolorowego malowania buziek, małej gastronomi oraz gier zręcznościowych dla dorosłych. Prócz tego na dwa dni poprzedzające festyn na rynku w Korfantowie dostępne było urządzenie dmuchane dla dzieci. Nieodpłatną zjeżdżalnie dla dzieci, a tym samym dwa dni doskonałej zabawy ufundowała firma Beco, za co serdecznie dziękujemy. W tym roku w trakcie Dni Korfantowa prowadzona była akcja charytatywna na rzecz Natalii Paździerskiej - mieszkanki Korfantowa, którą przeprowadziła rodzina oraz znajomi Natalii. Po mimo towarzyszącej biesiadnikom w tym roku rodziny os, zabawa była udana, a burze i deszcze, które odwiedziły Korfantów w sobotnie popołudnie nie popsuły dobrych humorów uczestników festynu. Nad organizacją całości festynu oraz infrastrukturą techniczną odpowiadali, jak co roku pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólne spędzenie czasu oraz zapraszamy na kolejne Dni Korfantowa w przyszłym roku. 

DSC04723.jpeg DSC04725.jpeg DSC04727.jpeg DSC04739.jpeg DSC04744.jpeg DSC04759.jpeg DSC04790.jpeg DSC04794.jpeg DSC04801.jpeg DSC04808.jpeg DSC04812.jpeg DSC04817.jpeg DSC04834.jpeg DSC04839.jpeg DSC04843.jpeg DSC04861.jpeg DSC04871.jpeg DSC04873.jpeg DSC04887.jpeg DSC04902.jpeg DSC04912.jpeg DSC04927.jpeg DSC04938.jpeg DSC04952.jpeg DSC04967.jpeg DSC04976.jpeg DSC04991.jpeg
 

ESzK