Dziś są imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
Wybierz język:
 01-09-2015 11:35

Bezpieczne wakacje 2015

11 sierpnia 2015 r. w Przydrożu Wielkim odbyła się 13. edycja BEZPIECZNYCH WAKACJI. Uczestnikami była młodzież i dzieci nie tylko z Przydroża Wielkiego, ale również z Przydroża Małego, Pleśnicy, Puszyny, Niesiebędowic, Korfantowa i Rynarcic.

Gościliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej w Nysie oraz Policjantów z Komendy w Korfantowie. Znaleźli dla nas czas również strażacy z Korfantowa, a także przedstawiciel Rady Gminy – pani Janina Miszczak, nasz proboszcz ks. Karol Wacholc oraz Burmistrz Korfantowa pan Janusz Wójcik.

Od godz. 12. mimo żaru lejącego się z nieba, uczestnicy BEZPIECZNYCH WAKACJI mieli czas aktywnie zagospodarowany licznymi grami, zabawami oraz atrakcjami przygotowanymi przez naszych dzielnych strażaków – kurtynę wodną oraz kąpiel w pianie.

Mimo żaru lejącego się z nieba, humory dopisywały, apetyty również. Wielkim powodzeniem cieszyły się „przydrożańskie pierogi” przygotowywane od wczesnych godzin porannych przez miejscowe Koło Gospodyń oraz Caritas.

Każde dziecko biorące udział w grach i zabawach otrzymało drobny upominek, a dzięki uprzejmości sponsora, również lody.

Mamy nadzieję, że idea organizacji BEZPECZNYCH WAKACJI w Przydrożu Wielkim będzie dalej kontynuowana, dzięki poświęceniu wszystkich osób zaangażowanych w trudy przygotowania tej atrakcji dla naszych dzieci.

 

(oprac. D. Korzeniowska)