Dziś są imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda
Wybierz język:
 14-09-2015 15:35

Dożynki Gminne już za nami…

W dniu 13 września 2015 roku przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się Dożynki Gminne na stadionie sportowym w Ścinawie Małej. Gospodarzem dożynek był Burmistrz Korfantowa oraz sołectwa: Ścinawa Mała i Ścinawa Nyska, starostami zaś Pani Izabela Szumna i Pan Wojciech Owczarz.

Uroczystość dożynkową zapoczątkował korowód dożynkowy, który wraz z orkiestrą dętą wyruszył z Rynku w Ścinawie Małej do kościoła parafialnego, gdzie odprawiona została uroczysta Msza Święta. Następnie korowód dożynkowy ruszył na boisko sportowe, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości, tradycyjnie już z prezentacją koron dożynkowych. Starostowie dożynek wręczyli Burmistrzowi bochen chleba, który w dalszej części uroczystości podzielono pomiędzy przybyłych gości. Uroczystość zaszczycili swą obecnością m.in. Poseł Pani Janina Okrągły, Poseł Pan Patryk Jaki, Wicestarosta Powiatu Nyskiego Pan Piotr Woźniak i Członek Zarządu Powiatu Pan Paweł Stępkowski.  W dalszej części uroczystości wystąpiły dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawie Małej, studia piosenki Wiejskiego Domu Kultury w Ścinawie Nyskiej oraz zespoły „Echo Korfantowa” i „Kwiat Lotosu” z Koła Gospodyń Wiejskich w Puszynie. Dożynki zakończyła zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.

Podsumowując, uroczystość dożynkową należy z pełną odpowiedzialnością zaliczyć do udanych,  co potwierdziło uczestnictwo licznie zgromadzonych gości.