Dziś są imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
Wybierz język:
 27-10-2005 13:41

Jednostka OSP Korfantów uzupełnia swoje podstawowe wyposażenie medyczne

01.jpeg W dniu 26 października, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego odbyło się spotkanie poświęcone realizacji akcji szkoleniowo – edukacyjnej „Kołnierz standardem – alternatywą kalectwa”. Honorowy patronat nad akcją objął Marszałek Województwa Opolskiego oraz Konsultant Krajowy ds. Medycyny Ratunkowej.

Głównym założeniem kampanii jest wyposażenie wszystkich Oddziałów Ratunkowych w kołnierze ortopedyczne, w celu zapewnienia wyższej jakości opieki nad poszkodowanym już od miejsca zdarzenia.

W trakcie spotkania Stowarzyszenie na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przekazało nieodpłatnie szpitalom kołnierze ortopedyczne. Wyjątkowo została potraktowana Jednostka OSP Korfantów, która z uwagi na swoją aktywność i zaangażowanie otrzymała komplet czterech kołnierzy ortopedycznych dla dorosłych i jednego dziecięcego.

Wyróżnienie OSP Korfantów wynika z faktu, iż Jednostka już wcześniej nawiązała kontakt ze Stowarzyszeniem wnioskując o wsparcie wyposażenia medycznego. Wniosek OSP Korfantów otrzymał wiele pozytywnych rekomendacji, co przyczyniło się do wyjątkowego potraktowania strażaków z OSP w Korfantowie.

A.CH