Dziś są imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
Wybierz język:
 27-09-2005 09:24

Wyprawka dla żaka

O wyprawce dla pierwszaka pamiętają samorządy. Uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej mogą liczyć jedynie na swoich rodziców. Wiadomo jednak, że portfele rodzicieli nie wytrzymują wszystkich obciążeń związanych z wyprawieniem pociech do szkoły. Dzięki akcji "Wyprawka dla żaka" prowadzonej przez Zarząd Rejonowy PCK w Nysie, siedemdziesięciu uczniów drugich i trzecich klas szkół podstawowych z powiatu nyskiego otrzymało niezbędne przybory szkolne. Pomoce trafiły także do Zespołu Szkół w Korfantowie.

Wyprawki dla żaka zostały przekazane placówkom szkolnym i przedszkolnym z powiatu nyskiego 20 września br. w siedzibie Rejonowego Zarządu PCK. Według informacji Pani prezes RZ PCK w Nysie, Janiny Krupki wyprawka dla żaka została zrefundowana dzięki akcji "Gorączka złota", którą koła PCK prowadziły w roku szkolnym 2004/2005. Zarząd podjął decyzję by całą kwotę – 800 złotych, pieczołowicie zbieraną w nominałach po 1, 2 i 5 groszy przeznaczyć na zakup pomocy dla dzieci z 2 i 3 klas szkoły podstawowej. Zakupiliśmy bloki, zeszyty, kredki, długopisy, pióra, kolorowe papiery i inne pomoce dla 70 dzieci ze szkół i przedszkoli. Dzieci zostały wytypowane według kryteriów ustalonych w danej szkole, przy udziale pedagoga szkolnego oraz opiekuna koła PCK. Mam nadzieję, że dzieci będą zadowolone. Potrzebujących jest wiele i mamy nadzieję, że akcję poprowadzimy także w roku przyszłym. Jest to jednak bezpośrednio uzależnione od środków jakie uda się zgromadzić podczas kwest i zbiórek – dodała pani prezes.

Przybory przeznaczone dla uczniów klas drugich i trzecich ZS w Korfantowie przekazano do Puszyny Wyprawka trafi do uczniów, którzy powinni zostać doposażeni w to czego im najbardziej brakuje. Dzieci powinny się ucieszyć jako, że dobór pomocy jest trafny. Wyprawka składa się z wykorzystywanych na bieżąco, a wiec szybko zużywających się pomocy, przez co każda ich ilość jest potrzebna. Wyprawki trafiły do szkół, jako, że działające tam prężnie Szkolne Koła PCK aktywnie uczestniczyły w akcji "Gorączka złota".


Jolanta Flakowska
 
Dsc07166.jpeg Dsc07170.jpeg Dsc07171.jpeg