Dziś są imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Wybierz język:
 17-03-2016 08:39

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Nysie reaktywowany

W piątek 4 marca po prawie 7 latach funkcjonowania Delegatury PCK w Nysie udało się reaktywować struktury rejonowe PCK. Na zebranie zaproszono wszystkich Prezesów Klubów HDK PCK i Opiekunów Szkolnych Kół PCK z terenu Delegatury oraz gości. Zebranie prowadziła p. Danuta Pilipczuk – Dyrektor Okręgowy PCK.

Rozpoczęła od wręczenia dyplomów uczestnictwa w XII ed. Turnieju Szkół w Honorowym Krwiodawstwie ph. „Młoda Krew Ratuje Życie”, szkołom które nie mogły uczestniczyć w uroczystym podsumowaniu konkursu. Wręczyła również dyplom uczestnictwa i drobne gadżety dla uczestniczącej w X ed. Programu Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie pn. „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy Dolnej (przy której funkcjonuje Klub HDK PCK).

Ponadto docenione zostały działania Klubu HDK przy Urzędzie Miejskim w Korfantowie w zakresie pozyskania 1% podatku, zorganizowania spotkań rodzinnych oraz sprawienia miłej niespodzianki mikołajkowej dla jednej z wielodzietnych rodzin z terenu naszej gminy.

Pani Dyrektor przedstawiła potencjał jednostek podstawowych Delegatury PCK w Nysie oraz prowadzonej przez nie działalności statutowej. Zebrani potwierdzili, że dobrze byłoby, aby istniał Zarząd PCK w Nysie, który koordynowałby, scalał działania.

Sekretarz zebrania, przedstawił obowiązujące obecnie zasady wyborcze, wybrano komisje niezbędne do poprowadzenia zebrania.

Wybrano organy statutowe, które ukonstytuowały się:

 

Zarząd Oddziału Rejonowego PCK

Prezes – Henryk Nowak, 

Wiceprezes – Jolanta Flakowska, 

Sekretarz – Małgorzata Ilich, 

Członek – Marek Flakowski, 

Członek – Jerzy Kiełb.

 

Rejonowa Komisja Rewizyjna PCK: 

Przewodniczący – Janusz Trzęsimiech, 

Członek – Janina Krupka, 

Członek – Anita Warzecha – Trzęsimiech.

 

Delegaci na Zjazd Okręgowy PCK: 

Jolanta Flakowska, 

Henryk Nowak.

 

Zebrani przyjęli Program działania Oddziału Rejonowego PCK w Nysie na lata 2016-2020.

Pani Dyrektor Danuta Pilipczuk pogratulowała wybranym i życzyła jeszcze aktywniejszej działalności.