Dziś są imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
Wybierz język:
 11-10-2005 08:04

Projekt Eszkoła

Zespół Szkół w Korfantowie przystąpił w bieżącym roku szkolnym do projektu Eszkoła, w którym uczestniczy 68 placówek z Opolszczyzny. Celem programu jest wspieranie coraz szerszego i bardziej  efektywnego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji.

Projekt Eszkoła prowadzony jest przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Informatycznego i Politechnicznego w Opolu. Partnerami programu są ośrodki kształcenia nauczycieli, wydawnictwa szkolne oraz firmy branży informatycznej. W ramach szkoleń nauczyciele zyskują dostęp do materiałów dydaktycznych w formie elektronicznej, zapoznają się z kreatorami testów i zadań kontrolnych z automatycznym generowaniem zestawień wyników oraz z dziennikiem zajęć w formie elektronicznej.

Użytkownikami programu, poza nauczycielami i uczniami są rodzice. Te trzy zaangażowane w proces edukacyjny strony mogą korzystać z tematycznego forum dyskusyjnego oraz systemu powiadamiania rodziców poprzez Internet o wynikach dzieci. Projekt obejmuje także edukację multimedialną kadry administracyjnej szkoły co ma na celu usprawnienie i unowocześnienie pracy sekretariatów placówki.

W pierwszym etapie projektu szkoleniem objęci zostali nauczyciele matematyki, biologii, chemii, geografii oraz historii. Uczestnicząc w grancie Eszkoła trwającym od 6 października do 6 grudnia br. zapoznają się między innymi ze sposobami wykorzystania Internetu w procesie edukacyjnym, zastosowaniem multimediów w pracy nauczyciela, tworzeniem prezentacji za pomocą programu Power Point, zastosowaniem programu Excel w nauczaniu.

Przystąpienie Zespołu Szkól w Korfantowie do projektu Eszkoła pozwoli na prowadzenie zajęć z zastosowaniem nowoczesnych metod, prowadzanych i stosowanych obecnie w szkolnictwie europejskim. Poszerzenie możliwości i horyzontów wychowanków szkoły nie jest jedynym zyskiem. Realizacja projektu wzbogaci Szkołę o nowoczesny sprzęt komputerowy.

Jolanta Flakowska
 
Dsc07484.jpeg Dsc07485.jpeg Dsc07491.jpeg Dsc07504.jpeg