Dziś są imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
Wybierz język:
 24-03-2016 15:09

Błogosławieństwo od Biskupa i życzenia od Prezydenta

Na samym początku składamy serdeczne podziękowanie naszym kochanym rodzicom za wsparcie. Gdyby nie ich poświęcenie przy produkcji bab, babeczek, muffinek i ciast nie moglibyśmy, jako Szkolne Koło PCK, przyłączyć się do organizacji II Opolskiego Śniadania Wielkanocnego.

Godnie reprezentowaliśmy nasze Gimnazjum na opolskim Rynku 23 marca, częstując pysznościami i wystawiając świąteczne ozdoby. Zanim doszło do degustacji potraw, serdeczne życzenia świąteczne złożyli prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski i przewodniczący rady miasta, Marcin Ociepa. Świąteczne potrawy pobłogosławił biskup opolski Andrzej Czaja. Zostaliśmy zobowiązani do przekazania życzeń, co niniejszym z przyjemnością czynimy.

Oprócz wystawionych na świątecznych stołach pyszności i ozdób, przygotowanych przez 86 placówek, na opolskim rynku czekało także 1400 porcji żuru ugotowanego i rozlewanego przez prezydenta miasta i przewodniczącego RM.

Impreza przewidziana dla około 1, 5 tys. gości przygotowana została przez Opolski Zarząd Okręgowy PCK, MOPR w Opolu i UM w Opolu.

 

Opiekun Sz.K. PCK

Jolanta Flakowska