Dziś są imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Wybierz język:
 11-10-2005 14:56

Napełniamy talerzyk

Zespół Szkół w Korfantowie otrzymał z Opolskiego Banku Żywności artykuły spożywcze w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej dla Najbardziej Potrzebujących (PEAD). Warunkiem uzyskania pomocy było złożenie przez szkołę wniosku w czerwcu bieżącego roku. Jego pozytywne rozpatrzenie dało możliwość wsparcia ZS w dożywianiu uczniów.

W szkole rozdzielono między potrzebujących paczki z makaronem, ryżem, mlekiem UHT, serem żółtym oraz serami topionymi. O tym, czy paczka trafi do domu ucznia decydowali rodzice, wypełniając stosowne oświadczenia. Dla Zespołu Szkół dystrybucja paczek żywnościowych była nowym doświadczeniem. Sama akcja "Napełniamy talerzy" jest w naszym kraju prowadzona po raz drugi, jako, że w Polsce na granicy ubóstwa żyje 12,7% dzieci, a 30% dzieci w wieku szkolnym jest niedożywionych.

W tegorocznej edycji akcji uczestniczy 25 Banków Żywności, które do końca października przekażą szkołom podstawowym i gimnazjom 41 tysięcy ton produktów żywnościowych. Poza wsparciem placówek oświatowych w dożywianiu uczniów, akcja ma na celu wzbogacenie posiłku ucznia o drugie śniadanie oraz urozmaicenie posiłku podstawowego.

Podstawą ubiegania się o darowiznę było nadesłanie zgłoszenia do 30 czerwca br. Komisja weryfikująca wnioski oceniała plan zagospodarowania produktów żywnościowych pod względem efektywności, liczbę uczniów objętych programem oraz działania szkoły na rzecz uczniów potrzebujących pomocy żywnościowej.

Jolanta Flakowska
 

Pict8866.jpeg Pict8869.jpeg