Dziś są imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Wybierz język:
 11-04-2016 16:55

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Dnia 06 kwietnia 2016 r. w Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju wzięło udział 24 uczniów w trzech grupach wiekowych.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

I  grupa wiekowa  (uczniowie szkół podstawowych):

I – Krzysztof Rojek – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Korfantowie

II – Kamila Jasińska – Zespół Szkół Podstawowych w Goświnowicach

III – Michał Derka – Szkoła Podstawowa w Przełęku

II grupa wiekowa  (uczniowie gimnazjum):

I – Agnieszka Wróblewska – Gimnazjum Nr 4 w Nysie

II – Aleksandra Ogórek – Gimnazjum w Pakosławicach

III –  Jakub Tusz – Gimnazjum w Skoroszycach

III grupa wiekowa (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych)

 I – Michał Kawa – Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie

II –  Krzysztof Dżugaj - Nysa

III – Paweł Mroczek – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie

Konkurs poprowadził Pan Piotr Bugaj – Komendant Gminny OSP w Korfantowie.

Nagrody zwycięzcom wręczali: Burmistrz Korfantowa – Janusz Wójcik, bryg. mgr inż. Arkadiusz Kuśmierski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nysie,  Dh Władysław Krysowaty - Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP OSP Nysa, Stanisław Czepiel - Wiceprezes Oddziału Powiatowego ZOSP w Nysie, Paweł Stępkowski – Członek Zarządu Powiatu w Nysie. Zdzisław Martyna – Prezes OSP w Korfantowie.

Burmistrz Korfantowa – Janusz Wójcik złożył  podziękowania dla nauczycieli i opiekunów za zaangażowanie i udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” oraz za szerzenie wśród dzieci i młodzieży tematyki przeciwpożarowej.

Nagrody ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Nysie i Oddział Powiatowy ZOSP w Nysie, poczęstunek został ufundowany przez Radnych Rady Miejskiej w Korfantowie należących do Forum Samorządowego. Turniej został zorganizowany przy współpracy Dyrekcji Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie i Burmistrza Korfantowa.

Zwycięzcy dwóch pierwszych miejsc z każdej grupy wiekowej zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się w hali sportowej w Korfantowie w dniu 29 kwietnia 2016 roku.