Dziś są imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
Wybierz język:
 13-05-2016 13:55

Wyjazd młodzieży do Francji

W dniach 12-15 maja br.  grupa 5 uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawie gości z partnerską wizytą w  Boulleret w południowo- wschodniej części Francji. Wśród szczęśliwców, którzy po raz pierwszy mogą poznać kraj Napoleona  znaleźli się: Julia Frankowicz, Wiktoria Knapek, Patryk Luda, Wiktoria Kubiniec, Joanna Szumna.

Podczas podróży, dzieci są pod czujną opieką Pani Joanny Beśki, Dyrektor ZSP W Ścinawie Małej oraz Pani Justyny Seman, nauczycielki klasy współpracującej ze szkołą.

Jest to bardzo ciekawe i emocjonujące spotkanie. Emocje towarzyszą wyjazdowi już od początku. Odjazd ze Ścinawy, wylot z Wrocławia, lądowanie na lotnisku pod Paryżem z którego grupę odbierają gospodarze i bardzo bogaty program pobytu.  Podczas trzydniowego spotkania zaplanowano spotkanie z rówieśnikami- uczniami z zaprzyjaźnionej szkoły w Saint Gemme, z którą szkoła w Ścinawie Małej od 3 lat prowadzi współpracę. Wspólne gotowanie, spędzanie czasu, poznawanie siebie i swoich kultur, wspólne wycieczki w tym do budowanego od dwudziestu lat zamku w Guedelon, który swoją bryłą nawiązuje do budowli średniowiecznych, a obecnie jest jedną z najciekawszych budowli powstających we Francji. To tylko niektóre z punktów programu.
Życzymy dzieciom i ich opiekunkom miłego i obfitującego w atrakcje pobytu oraz szczęśliwego powrotu!

IMG_8545.jpeg   IMG_8547.jpeg