Dziś są imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Wybierz język:
 10-06-2016 13:46

SAMORZĄDOWCY Z GMINY KORFANTÓW WE WROCŁAWIU

Samorządowcy z naszej gminy długo będą pamiętali swe tegoroczne święto, a to za sprawą wyjazdu ( niespodzianki!) do Wrocławia w dniu 5 czerwca 2016 roku. Tam w Hali Stulecia odbywało się spotkanie samorządowców z Dolnego Śląska.

W skład przeszło 50 – osobowej delegacji z gminy Korfantów wchodzili: Burmistrz Pan Janusz Wójcik oraz inni przedstawiciele Urzędu, Rady Miejskiej, sołectw, Kół Gospodyń Wiejskich, członkinie zespołów: „Echo Korfantowa” i „Kwiat Lotosu”.

Organizatorzy imprezy powitali imiennie wszystkie przybyłe do Wrocławia delegacje, w tym zasiadających  w trzecim rzędzie, tuż przed sceną, naszych reprezentantów. Zostały odczytane słowa Burmistrza J. Wójcika skierowane do korfantowskich samorządowców – życzenia z okazji ich święta i podziękowanie za pracę. Ponadto „Echu Korfantowa” i „Kwiatowi Lotosu” z Puszyny Burmistrz wyraził wdzięczność za działania promujące gminę.

Później miał miejsce „gwóźdź programu” – występ Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. „Samorządowa” publiczność przyjęła artystów entuzjastycznie. Przeszło dwugodzinny koncert i pokazy ludowych tańców bardzo się podobały.

 Honorowym gościem imprezy był obchodzący w tych dniach jubileusz – 70 rocznicę urodzin – profesor Jan Miodek.  Pochodzący z Górnego Śląska Profesor, swe życie zawodowe związał z Dolnym Śląskim. Położył duże zasługi dla kultury (nie tylko słowa) obu regionów.

Prof. Miodek przyjął jubileuszowe życzenia i wyrazy sympatii od kilkutysięcznej publiczności. Zrewanżował się wykonaniem ludowej piosenki, za co został nagrodzony rzęsistymi brawami.

Ponieważ Profesor zasiadał na widowni blisko korfantowskiej delegacji, w przerwie była okazja do krótkich rozmów z nim i wykonywania  wspólnych zdjęć, upamiętniających to osobliwe spotkanie.

Choć wyjazd do Wrocławia i impreza w Hali Stulecia przeszły do historii, będą miłym wspomnieniem dla wszystkich jej uczestników. Organizatorom i sponsorom należą się głębokie ukłony i wyrazy wdzięczności!

Krystyna Sikora