Dziś są imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Wybierz język:
 20-06-2016 10:46

Gminne zawody młodzieżowych drużyn pożarniczych CTiF

W dniu 17 czerwca br. na obiekcie  sportowym  przy  gimnazjum w Korfantowie rozegrane zostały młodzieżowe zawody sportowo - pożarnicze CTiF. Nadmienić należy, że regulamin tych zawodów na charakter międzynarodowy. 

W zawodach udział wzięły dziewczyny i chłopcy ze wszystkich ośmiu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Korfantów. 

Organizatorem zmagań był Burmistrz Korfantowa, a za całość powodzenia odpowiadał Komendant Gminny OSP. Zawody nie mogłyby się  również odbyć, gdyby nie życzliwość i doskonałe ugoszczenie przez Dyrektor Gimnazjum Panią Małgorzatę Sinicką.

Zawodnikom, uczniom i ich opiekunom  czas umilał i nad oprawą muzyczną czuwał Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury-Sportu
i Rekreacji w Korfantowie Pan Stanisław Szkolny.

Nie bez znaczenia był również dzień zawodów, który był jednocześnie dniem nauki szkolnej. Dzięki wprowadzeniu zmiany dnia rozgrywek  zmaganiom przyglądać się im mogli  uczniowie zarówno korfantowskiego gimnazjum jak i najmłodsi uczniowie   ze wszystkich szkół funkcjonujących na terenie gminy.

Zawody oprócz ducha współzawodnictwa sportowego i zasady fair play miały na celu także krzewienie idei strażackich w tym przede wszystkim pomocy innym.

Zawodom sędziowali strażacy zawodowi z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej  PSP
nr 2 w Głuchołazach oraz Jednostki  Ratowniczo - Gaśnicza PSP nr 3 w Paczkowie. Sędzią głównym zawodów był aspirant sztabowy Zbigniew Mularczyk.

 

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

Kategoria dziewczyn:

I miejsce-  OSP Korfantów 985,2 pkt;

II miejsce – OSP Węża 813,3 pkt;

III miejsce- OSP  Ścinawa Mała 677,1 pkt.

 

Kategoria chłopców

I miejsce –OSP Rzymkowice 939,4 pkt;

II miejsce – OSP Korfantów 927,6 pkt.

III miejsce- OSP Włostowa

 

 Medale, puchary i dyplomy  drużynom wręczyli Burmistrz Korfantowa, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nysie Pan Arkadiusz Kuśmierski oraz Dyrektor Biura Oddziału Wojewódzkiego Związku  OSP RP w Opolu Jerzy Imbiorski.

                Symboliczne upominki otrzymali najmłodsi zawodnicy:  Emilia Konarska oraz Dawid Taratuta, a za wzorową postawę w trakcie zawodów nagrodzona została Alicja Aleksandrowicz.

 Na uwagę zasługuje fakt podkreślany przez Dyrektora Biura Związku OSP jak i samego Komendanta Powiatowego PSP w Nysie, że Gmina Korfantów jako jedyna w powiecie nyskim potrafi  zachęcić do startowania w zawodach wszystkie swoje jednostki OSP, co jest również nie bez znaczenia dla całej braci strażackiej.

Film z zawodów:

https://www.youtube.com/watch?v=Gtc7GC5DTok

Galeria zdjęć: