Dziś są imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda
Wybierz język:
 06-12-2005 08:06

Profilaktyka uzależnień

Poznanie skutków działania używek na organizm bywa pierwszym krokiem na drodze rzucania nałogu. Uczniowie z Zespołu Szkół w Korfantowie uczestniczyli w minionym miesiącu w akcjach ukazujących negatywne skutki działania nałogów w zawiązku z obchodami "Światowego Dnia bez papierosa" oraz "Światowym Dniem walki z AIDS".

W tym roku Światowy Dzień bez papierosa wypadł 17 listopada. W szkole był to dzień intensywnej akcji plakatowej uświadamiającej wagę problemu. Prace uczniów Gimnazjum, głównie z klas IIa i IId oraz tematyczna gazetka budziły żywe zainteresowanie, a zaprezentowane fakty i dane statystyczne robiły wrażenie, szczególnie na młodszych kolegach..

Obchody Światowego Dnia AIDS, z akcentem na niebezpieczeństwo wynikające z uzależnienia narkotykowego, przeprowadzono w trzech etapach. Klasy drugie gimnazjum pracowały na godzinach  wychowawczych realizując scenariusz "Przeciw HIV i AIDS" Tak przygotowana młodzież uczestniczyła w spotkaniu z dr Grażyną Zabochnicką. Prelekcja dr Zabochnickiej, wzbogacona o mini happening poszerzyła wiedzę młodzieży na temat dróg zakażeń wirusem HIV, objawów wywołanej przez niego choroby oraz zachowań związanych z występowaniem AIDS. Rozmowę dr Zabochnickiej z młodzieżą poprzedziła inscenizacja "Przeciwko AIDS" przygotowana przez Szkolne Koło PCK, przy udziale Pani Marzeny Zawadzkiej-Maćków. Zwieńczeniem obchodów był szkolny konkurs wiedzy o HIV/AIDS, którego zwyciężczyniami zostały Natalia Kapłon, Marysia Michór oraz Katarzyna Marchocka.

Jolanta Flakowska
 
Dsc08232.jpeg Dsc08235.jpeg Dsc08387.jpeg Dsc08388.jpeg Dsc08390.jpeg Dsc08394.jpeg Dsc08400.jpeg Dsc08402.jpeg Dsc08406.jpeg