Dziś są imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda
Wybierz język:
 02-08-2016 08:39

KATYŃ... OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Od 2008 roku trwa społeczny program upamiętnienia ofiar zbrodni  katyńskiej ”KATYŃ... OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”.

Celem Programu jest uczczenie pamięci Bohaterów zbrodni katyńskiej, a zarazem przywrócenie ich sylwetek zbiorowej pamięci narodu poprzez posadzenie 21.857 Dębów Pamięci. Każdy Dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie, według zasady jeden Dąb to jedno nazwisko.

Gmina Korfantów chcąc włączyć się w tą szlachetną inicjatywę prosi o zgłaszanie się rodzin, przyjaciół, którzy stracili w Katyniu osobę bliską. Aby zgłosić taką osobę do Programu należy przedłożyć  dokumenty jej dotyczące, zdjęcia, życiorys, bądź informację o niej. Dokumenty takie będą  zebrane i przekazane do koordynatorów programu, którzy je zarchiwizują i udostępnianią w postaci cyfrowej na portalu www.katyn-pamietam.pl.

Zachęcamy Państwa od kontaktu z pracownikami Urzędu Miejskiego w Korfantowie - Panią Agnieszką Serduni, tel. 77 4343820 wew.52, email   bądź Panią Eweliną Siwek tel. 77 4343820 wew.33, email i przekazywania wszelkich informacji, pozwalających na odszukanie śladów osób, które zginęły w tej okrutnej zbrodni, celem zgłoszenia ich do programu, a tym samym uczczenia ich pamięci.