Dziś są imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
Wybierz język:
 22-08-2016 11:02

Informacja o projekcie „I Opolska Akademia opiekunów, rodzin, kadry i wolontariuszy osób chorych na Alzheimera, demencję  pt. Alzheimer i Ja – razem zrozumiemy”

Informacja Prasowa

Realizacja projektu „I Opolska Akademia opiekunów, rodzin, kadry i wolontariuszy osób chorych na Alzheimera, demencję  pt. Alzheimer i Ja – razem zrozumiemy”

                                                                                                                                                                                           

Fundacja KTOTO-Zrozumieć Alzheimera to młoda organizacja pozarządowa, która powstała po osobistych doświadczeniach w opiece nad chorą mamą na Alzheimera.

Naszą misją jest wsparcie opiekunów w opiece nad chorymi oraz propagowanie wiedzy na temat choroby, diagnostyki, sposobów leczenia i opieki nad chorymi na Alzheimera i Demencję.

Fundacja jest realizatorem autorskiego projektu „I Opolska Akademia opiekunów, rodzin, kadry i wolontariuszy osób chorych na Alzheimera, demencję  pt. Alzheimer i Ja – razem zrozumiemy”.

Jest to cykl bezpłatnych szkoleń wraz z warsztatami dla członków rodzin, opiekunów, kadry i wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji niepełnosprawnych z powodu choroby Alzheimera, demencji. Szkolenie wraz z warsztatem obejmuje tematykę związaną z chorobą Alzheimera, wyzwaniami stojącymi przed rodziną zarówno w sprawach opieki jak i rehabilitacji. Istotnym tematem jest  „Opiekun i jego trudna rola” i odpowiedź na pytanie jak opiekun może zadbać o siebie, by nie dopuścić do „wypalenia psychicznego” w trudnej pracy związanej z opieką.  Część warsztatowa szkolenia to praktyczne ćwiczenia z arteterapii, sensoryczne ćwiczenia usprawniające, trening racjonalnej terapii zachowań, ćwiczenia na interaktywnych mapach coachingowych. Projekt finansowany jest przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON.

Projektem objętych jest 8 miast województwa opolskiego, również Nysa.  Szkolenia rozpoczynamy we wrześniu 2016 roku.

Serdecznie zapraszam opiekunów, rodziny, osoby zaangażowane w opiekę nad chorymi na Alzheimera do uczestnictwa . Jest to okazja do poszerzenia swojej wiedzy, umiejętności w opiece nad chorym w szerszym aspekcie podejścia praktycznego oraz  wyjątkowa możliwość  uczestnictwa w ciekawych warsztatach.

Zasady uczestnictwa oraz program projektu przedkładam w załączeniu.

Fundacja KTOTO – Zrozumieć Alzheimera

Jerzy Duda – Prezes

Zadanie realizowane przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON