Dziś są imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Wybierz język:
 14-09-2016 09:47

Basia Niewiedział wywalczyła brązowy medal !

 

B.Niewiedział (fot. Lukas Uebel-Getty Images).jpeg

Mieszkanka Gminy Korfantów Barbara Niewiedział zdobyła brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro w biegu na 400 m (T20). Przypominamy, że to już trzeci olimpijski krążek w jej karierze. Dotychczas dwukrotnie wywalczyła złoto – w Londynie oraz Sydney.

 

W medalowym biegu Basia biegła po ósmym torze nie widząc swoich rywalek. Tymczasem swoje rywalki wyprzedziła Amerykanka Breana Clark i niezagrożona dobiegła do mety na pierwszym miejscu, Pani Barbara Niewiedział na ostatniej prostej goniła swoje największe rywalki z MŚ Malezyjkę Mohammad Ariffin oraz Ukrainkę Natalię Jezlowiecką. Kiedy wszystkie się właściwie zrównały nasza medalistka potknęła się tuż przed metą, ale przekroczyła jej linię. Jednak sądząc po łzach naszej mistrzyni była przekonana, że biegu nie ukończyła. Fotofinisz wskazał jednak, że drugą lokatę zajęła Ukrainka Natalia Jezlowiecka, a Basia wywalczyła brązowy medal z rezultatem 58,51.

Wszyscy kibice ”NASZEJ BASI” muszą przyznać, że swoim biegiem a zwłaszcza finiszem dostarczyła nam wielu emocji. Jednak i tym razem nie zawiodła ona naszych oczekiwań. Gratulujemy Pani Barbaro!  

Nasza Mistrzyni wystartuje jeszcze w biegu na 1500 metrów, w którym będzie broniła złota z Londynu.

Z pewnością, trener Żabiński zmotywuje swoją podopieczną do dalszej walki, a my będziemy trzymać kciuki.