Dziś są imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
Wybierz język:
 22-09-2016 09:06

21 września br. Mieszkańcy Gminy Korfantów i goście powitali Panią Barbarę Niewiedział i jej trenera Pana Mariusza Żabińskiego!

Niecodzienne powitanie po przylocie z Paraolimpiady w Rio de Janeiro miała mieszkanka naszej Gminy Pani Barbara Niewiedział.  Punktualnie o godz. 20.00 w asyście samochodu strażackiego wjechała na Rynek w Korfantowie Złota (na dystansie 1500 m, kategoria T20) i Brązowa (na dystansie 400 m, kategoria T20)  Mistrzyni Paraolimpiady w Rio de Janeiro Pani Barbara Niewiedział oraz jej trener Pan Mariusz Żabiński.

Nasza Mistrzyni dotarła do Korfantowa ok. godz. 20.00 przy akompaniamencie strażackich syren i wiwatującego tłumu. Od razu po wyjściu z auta została dosłownie oblężona przez rodzinę, znajomych, mieszkańców naszej Gminy. Gratulacjom, uściskom nie było końca. Wiwatujący na ich część tłum wzruszył obojga do łez.

- Jeszcze nikt w życiu tak mnie nie przywitał – padły ze sceny słowa naszej Mistrzyni.

- Jesteśmy w podróży od 33 godzin, zmęczeni, nogi się pode mną uginają. Ale jeśli mają być takie powitania, to mogę taką podróż znosić co tydzień – wtórował jej trener Pan Mariusz Żabiński.

Swoją mowę  przywitalną wygłosił Burmistrz Korfantowa,  Pan Janusz Wójcik oraz Przedstawicielka Wojewody Opolskiego Pani Anna Bartoszek-Dec, Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Mimo dość chłodnej aury na Rynku w Korfantowie panowała bardzo gorąca atmosfera. Jedną z niespodzianek był występ Marka „Małego” Kryjoma z zespołu Piersi. Razem z Burmistrzem  Korfantowa, Panem Januszem Wójcikiem zaśpiewali Pani Barbarze i jej trenerowi Bałkanicę, ze specjalnie zmienioną na te okazję wersją zwrotki:

„Będę, będę najlepsza, niepokonana, choć czasem trzecia to wygrana, Będę głośna, będę radosna i razem z Wami przetańczę całą noc” – śpiewał cały korfantowski rynek.

Następnie Mistrzyni udzielała wywiadów i rozdała setki autografów. Posypało się konfetti i polał się szampan.

Pani Barbara zapowiedziała przy tej okazji chęć wzięcia udziału w Paraolimpiadzie w Tokio w 2020 roku. Trzymamy za słowo i będziemy w tym postanowieniu Panią dopingować.

Organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu osób.

Podziękowania w pierwszej kolejności należą się wszystkim mieszkańcom gminy, powiatu i województwa, którzy przybyli do Korfantowa  witać naszych Mistrzów. Duży wkład w wydarzenie mieli również sponsorzy w tym: Piekarnia Państwa Szymańskich, Bank Spółdzielczy w Prudniku, Koło Gospodyń Wiejskich w Puszynie. Podziękowania należą się także  paniom z Klubu Seniora,  pracownicom Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie, Gimnazjum w Korfantowie, pracownikom  Urzędu Miejskiego w Korfantowie, strażakom z OSP w Korfantowie  oraz OSP Węża, oraz pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.