Dziś są imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
Wybierz język:
 17-11-2016 12:05

Śniadanie Daje Moc w ZSP Ścinawa Mała

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego powstał program edukacyjny Śniadanie Daje Moc, w którym zachęca się nauczycieli, rodziców i uczniów klas najmłodszych do obchodzenia 8 listopada Dnia Śniadanie Daje Moc. Celem organizacji takiego dnia jest:

  • zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka,
  • przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Już od 6 lat 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Żywienia ustanowiony w 2007 roku. W tym roku Dzień Śniadanie Daje Moc realizowany był pod hasłem „Klasa to za mało”. Tego dnia uczniowie klas I-III Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ścinawie Małej zebrali się w świetlicy szkolnej na wspólnym śniadaniu. Na stole królowały tego dnia warzywa, owoce, ciemne pieczywo, soki i woda przygotowane dzieciom przez rodziców. Przed posiłkiem nauczyciele przekazali uczniom 12 zasad zdrowego odżywiania wg. Instytutu Matki i Dziecka. Oto dwie z nich:

  • pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę,
  • dzień bez pięciu porcji, świeżych warzyw, owoców i soku, to dzień stracony.

 Mamy nadzieję, że organizowanie takich akcji spowoduje, że uczniowie zaczną chętniej jadać zdrowe produkty, częściej na drugie śniadanie będą jeść produkty mleczne i pić wodę oraz starać się rzadziej przynosić produkty, które są niezdrowe.

 

 

 

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ścinawie Małej

śniadanie.jpeg śniadanie (2).jpeg śniadanie (3).jpeg śniadanie (4).jpeg śniadanie (5).jpeg śniadanie (6).jpeg