Dziś są imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Wybierz język:
 12-12-2016 13:32

Program „Owoce i warzywa w szkole”

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ścinawie Małej bierze udział w programie „Owoce i warzywa w szkole”, który jest finansowany przez Unię Europejską. Owoce i warzywa dostarczane są do szkoły przez firmę „Junior” Jacek Prokopczyk, która wynajmuje do tego celu samochody chłodnicze z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Prudniku.

W roku szkolnym 2016/2017 w programie tym bierze udział 61 uczniów klas I-III, których rodzice lub opiekunowie prawni wyrazili zgodę na udział dziecka w programie. Owoce i warzywa są dostarczane nieodpłatnie do naszej szkoły dwa razy w tygodniu (wtorek, czwartek) przez firmę „Junior”. W pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017 dostawca dostarczy do szkoły w ciągu 10 wybranych tygodni różnorodne porcje owocowo – warzywne.

Koordynator programu prowadzi bieżącą ewidencję dostarczonych i udostępnionych owoców i warzyw. Dowożone do nas owoce i warzywa spełniają wymagania jakościowe i zdrowotne określone w przepisach Unii Europejskiej i przepisach krajowych, tzn. są świeże i gotowe do bezpośredniego spożycia (dojrzałe, umyte).

Również we wtorki i czwartki przywożone jest do szkoły mleko przez Spółdzielnię Mleczarską z Prudnika, ponieważ nasza szkoła uczestniczy również w programie „Szklanka mleka”, który jest współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej. Uczniowie bezpłatnie otrzymują w tygodniu 3 butelki mleka naturalnego (0,75l). Jeżeli uczeń chce pić mleko smakowe dopłaca do każdej butelki 21 groszy. W programie „Szklanka mleka” uczestniczą wszyscy chętni uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ścinawie Małej.

 

 

 

Koordynator projektów

„Owoce i warzywa w szkole”

oraz „Szklanka mleka”

Krystyna Tracz