Dziś są imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Wybierz język:
 26-05-2017 09:39

Nadszedł czas podsumowania

23 maja 2017 r. w Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie odbyło się podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów. Podczas uroczystości Burmistrz Korfantowa - Pan Janusz Wójcik skierował słowa uznania do najzdolniejszych uczniów z naszej Gminy oraz ich rodziców i nauczycieli za osiągnięte wyniki, włożony trud i poświęcenie. Następnie każdy z laureatów otrzymał dyplom oraz nagrodę. Dodatkową nagrodą, niespodzianką dla wszystkich laureatów będzie wyjazd. Dokąd? Na tym polega niespodzianka! Jedno jest pewne, że zapewniona zostanie rozrywka połączona z nauką.

Uczniowie ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Korfantów brali udział w 6 konkursach przedmiotowych przeprowadzonych w roku szkolnym 2016/2017 (Historycznym, z Języka Niemieckiego,  Polonistycznym, z Języka Angielskiego, Przyrodniczym i Matematycznym) oraz w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Natomiast uczniowie Gimnazjum wzięli udział aż w 9 konkursach przedmiotowych (z Języka Angielskiego, Polonistycznym, Historycznym, z Języka Niemieckiego, Fizycznym, Chemicznym, Biologicznym, Matematycznym, Geograficznym) oraz w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W Konkursach Przedmiotowych dla Szkół Podstawowych rywalizowało 58 uczniów, natomiast w Konkursach Przedmiotowych dla Gimnazjów 89 uczniów.