Dziś są imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda
Wybierz język:
 12-06-2017 13:16

Wycieczka laureatów

8 czerwca 2017 r. laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów z Gminy Korfantów wzięli udział w wycieczce do Opola i Krasiejowa. Wyjazd w ramach nagrody został ufundowany przez  Burmistrza Korfantowa- Pana Janusza Wójcika.

Na początku uczniowie  udali się do stolicy naszego województwa, gdzie zwiedzali Muzeum Polskiej Piosenki. Jest to bardzo nowoczesny, multimedialny obiekt, w którym prezentowane są wystawy przedstawiające historię polskiej piosenki od 20-lecia międzywojennego do współczesności. Wysłuchali tam  prelekcji pt. „Od gramofonu do mp3”. Mieli również okazję zapoznać się z różnymi nośnikami muzyki i uruchomić sprzęt, z którego dziś już nikt nie korzysta. Świetną zabawą  było przymierzanie wirtualnych strojów znanych wykonawców oraz nagrywanie ich piosenek w specjalnym studiu. Pełni niesamowitych doznań ruszyli w dalszą podróż.

Następnie dotarli do Krasiejowa, tam  otrzymali kaski oraz zaproszenie do  Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Zostali przeniesieni nie tylko w przestrzeni, ale również w czasie. Rozkoszowali się pierwszym lotem w Kosmos, a technologia cyfrowa sprawiła, że czasami zakręciło się im w głowie. Później oglądali niezwykłą galerię małp, małpiatek i przodków człowieka. Następnie na pokładzie specjalnej kapsuły  przemierzali  tunel czasu, dzięki któremu odbyli podróż poprzez dzieje naszej planety. W końcu przyszedł czas na spotkanie z przewodnikiem i spacer po ścieżce dydaktycznej, odwiedzili również Pawilon Paleontologiczny i Oceanarium.

Kolejnym przystankiem na trasie była - rozrywka i zabawa. Wszyscy mogli korzystać z trampolin, karuzeli i różnych zjeżdżalni. Około godziny 1930 wrócili do Korfantowa.

Wycieczka ta była zastrzykiem wiedzy, dostarczyła uczestnikom wielu niesamowitych wrażeń i  na pewno na długo pozostanie w  ich pamięci.

 

 

Opracowała J. Frukacz