Dziś są imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Wybierz język:
 12-06-2017 13:38

Festyny rodzinne w Korfantowie i Ścinawie Małej

Korfantów

W niedzielne popołudnie, 4 czerwca  2017 r. odbył się VI Festyn Rodzinny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie. Mieszkańcy gminy Korfantów, przez kilka godzin wybornie bawili się przy dziecięcej scenie muzycznej. Dodatkowymi atrakcjami były m.in.: Loteria Rodzinna, międzygminny turniej piłkarski i miasteczko lekkoatletyczne. Rodzice dzieci oraz pracownicy zespołu zagwarantowali obsługę zaplecza technicznego oraz stoiska gastronomicznego z domowymi wypiekami. Było to możliwe dzięki wsparciu instytucji, wspólnot wiejskich, firm i osób fizycznych, którym należą się serdeczne podziękowania.

 


Ścinawa Mała

W piękną, czerwcową niedzielę odbył się w Ścinawie Małej Festyn Rodzinny . Organizatorami była Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ścinawie Małej .

Na początku  pani dyrektor Joanna Beśka wraz przewodniczącą Anną Stanulą oraz zastępcą Edytą Konopką przywitała zgromadzonych gości: strażaków, policjantów, rodziców, uczniów i przedszkolaków oraz społeczność okolicznych sołectw. Następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Frankowicz wraz z Emilią Krakowską przedstawiła atrakcje festynu.

W pierwszej kolejności czekały na dzieci trzy jednostki straży pożarnej: OSP Ścinawa Mała, OSP Włodary oraz OSP Piorunkowice. Około 30 strażaków wykonało pokaz akcji ratowniczo-gaśniczej. Najmłodsi zapoznali się również z osprzętem i armaturą wodną wozów strażackich. Niesamowitą atrakcją była dla dzieci  samodzielna obsługa węży strażackich.

Następnym punktem programu był pokaz tresury psa policyjnego. To widowisko przygotowali dla dzieci funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Nysie: mł. asp. Marcin Malina, st. sierż. Kamil Porzuczek, post. Janina Rutkowska oraz funkcjonariusze Zakładu Karnego w Nysie plut. Grzegorz Budziński oraz sierż. sztab. Grzegorz Szatanik. Zgromadzone na boisku dzieci mogły obejrzeć pokaz posłuszeństwa czworonoga oraz dowiedzieć się o jego służbie w policji. Najbardziej interesujący był pościg oraz skuteczne obezwładnienie przestępcy, jak również tropienie niebezpiecznych substancji. Na festyn przybył też policjant z pobliskiego Komisariatu Policji w Korfantowie. Pan dzielnicowy mł. asp. Łukasz Olszewski  pozwolił dzieciom wsiąść do policyjnego wozu i zapoznał ich z jego wyposażeniem.

W imieniu uczniów naszego Zespołu dziękujemy wszystkim strażakom oraz funkcjonariuszom biorącym udział w pokazach za przybliżenie ich trudnej, ale bardzo ciekawej i odpowiedzialnej pracy.

W dalszej części odbyły się występy przedszkolaków z Przedszkola w Ścinawie Nyskiej, Węży oraz Ścinawy Małej. Maluchy i starszaki zachwyciły widownię swoimi umiejętnościami wokalnymi. Również starsi koledzy z klas I-III oraz IV-VI zaprezentowali swoje uzdolnienia wokalne, taneczne oraz  recytatorskie. Talenty plastyczne uczniów i przedszkolaków można było podziwiać na wystawionej galerii prac, a osiągnięcia uczniów oraz wydarzenia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kronice Szkoły.

Dodatkową atrakcją był dla dzieci dmuchany zamek, z którego dzieci do woli korzystały. Dla podniebienia Rada Rodziców przygotowała wspaniałe wypieki, lody, napoje, frytki, zapiekanki oraz kiełbaski z grilla.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu. Przede wszystkim chcemy podziękować Radzie Rodziców, bez której festyn nie miałby miejsca.

 

Nad. Helena Miczka-Luda  ZS-P Ścinawa Mała