Dziś są imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
Wybierz język:
 12-06-2017 16:09

Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO 2017

8 czerwca bieżącego roku przedstawiciele naszych Ochotniczych Straży Pożarnych z Burmistrzem Korfantowa - Januszem Wójcikiem uczestniczyli  w międzynarodowych targach sprzętu pożarniczego w Kielcach.

Podczas trwania wystawy można było zobaczyć: sprzęt ratowniczy, gaśniczy, pojazdy pożarnicze - gaśnicze i specjalne, środki gaśnicze i neutralizujące, wyposażenie ochronne oraz odzież przeznaczoną dla służb specjalnych, wyposażenie sanitarne oraz pierwszej pomocy, wyposażenie dla remiz strażackich i warsztatów.

 W ofercie targów znalazły się również wyposażenie do analizy i rozpoznawania zagrożeń, badania przyczyn pożarów. Spora część ekspozycji została poświęcona ratownictwu specjalistycznemu tj. chemicznemu, ekologicznemu, medycznemu, górskiemu i wodnemu.

Swoją ofertę przedstawiły firmy z zakresu technicznego ratownictwa kolejowego, drogowego, górniczego oraz wysokościowego. Podczas wystawy była możliwość zapoznania się z technicznymi systemami zabezpieczeń oraz elementami sygnalizacji pożaru.

Obecność naszej delegacji w tym wydarzeniu pozwoliła na zapoznanie się z ofertami jakie obowiązują obecnie na ryku. Mamy nadzieję, że zebrane informacje pozwolą, aby  w bliskiej przyszłości dokonać zakupu wysokiej jakości sprzętu przydatnego naszym jednostkom.