Dziś są imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Wybierz język:
 23-06-2017 11:35

Gminne Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTiF

22 czerwca 2017r. na obiekcie  sportowym  przy  Gimnazjum w Korfantowie rozegrane zostały młodzieżowe zawody sportowo - pożarnicze CTiF.

W zawodach udział wzięło 8 drużyn - 2 drużyny dziewczęce oraz 6 drużyn chłopięcych. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafeta oraz ćwiczenia bojowe.

O ostatecznym wyniku decydowała łączna ilość punktów uzyskanych przez poszczególne jednostki w obu konkurencjach.

Organizatorem zmagań był Burmistrz Korfantowa, a za całość powodzenia odpowiadał Komendant Gminny OSP. Zawody nie mogłyby się  również odbyć, gdyby nie życzliwość i doskonałe ugoszczenie przez Dyrektor Gimnazjum Panią Małgorzatę Sinicką.

Zawodnikom, uczniom i ich opiekunom  czas umilał i nad oprawą muzyczną czuwał Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury-Sportu i Rekreacji w Korfantowie Pan Stanisław Szkolny.

Atrakcją dodatkową tegorocznych zawodów była dmuchana zjeżdżalnia, która cieszyła się dużym zainteresowanie wśród dzieci. Ponieważ termin zawodów przypadł na dzień  poprzedzający zakończenie roku szkolnego, duża ilość uczniów wszystkich szkół funkcjonujących na terenie gminy mogła przyglądać się zmaganiom swoich kolegów.

Zawodom sędziowali strażacy zawodowi z Jednostki  Ratowniczo - Gaśnicza PSP nr 3 w Paczkowie. Sędzią głównym zawodów był aspirant sztabowy Zbigniew Mularczyk.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

Kategoria dziewczyn:

I miejsce-  OSP Korfantów 1019,97 pkt;

II miejsce – OSP Włodary 912,9 pkt;

 

Kategoria chłopców:

I miejsce- OSP Włodary 986,2 pkt;

II miejsce- OSP Rzymkowice 965,6 pkt;

III miejsce- OSP Kuźnica Ligocka 945,3 pkt;

IV miejsce- OSP Korfantów 927,2 pkt;

V miejsce- OSP Włostowa 899,4 pkt;

VI miejsce- OSP Węża 879,9 pkt.

 

Medale, puchary i dyplomy  drużynom wręczyli Burmistrz Korfantowa, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nysie Pan Arkadiusz Kuśmierski, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Nysie  druh Zdzisław Martyna, Starosta Supikowic-Roman Bican i Komendant Okręgu OSP Písečná- Stanisław Poskocil.

Symboliczne upominki otrzymali najmłodsi zawodnicy: Fabian Dziony, Dawid Bej i  Krzysztof Olsza.

Wszystkim druhom gratulujemy i życzymy spokojnych wakacji!