Dziś są imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Wybierz język:
 07-07-2017 09:00

KONGRES UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU OPOLSZCZYZNY

W dniach 22.06 – 24.06.2017 odbył się I KONGRES UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU OPOLSZCZYZNY, który zbiegł się z obchodami 15-lecia działalności UTW w Nysie.    

Celem Kongresu było podjęcie ustaleń dotyczących współpracy z władzami państwowymi i samorządowymi , podsumowanie dorobków UTW Opolszczyzny, zaprezentowanie rozwiązań wpływających na jakość życia seniorów, omówienie sieciowej współpracy wdrożony przez PWSZ w Nysie a także omówienie mechanizmu integracji międzypokoleniowej .

W ramach Kongresu odbyła się też Konferencja Naukowa pt.”Jakość życia seniorów”.

Kongres zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście:  Dyrektor Biura Dialogu i Korespondencji w Kancelarii Prezydenta RP - Pani Grażyna Wereszczyńska oraz Zastępca Dyrektora Biura Dialogu i Korespondencji w Kancelarii Prezydenta RP - Pan Wojciech Maciej Chojnowski, Marszałek Województwa Opolskiego - Pan Andrzej Buła, Wicemarszałek Województwa Opolskiego - Pan Antoni Konopka, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego - Pan Bogusław Wierdak, przedstawiciele Biur Poselskich Pani Poseł Katarzyny Czochary oraz Pana Posła Janusza Sanockiego, Przewodniczący Rady Powiatu w Nysie - Pan Mirosław Aranowicz, Starosta Nyski - Pan Czesław Biłobran, Burmistrz Nysy - Pan Kordian Kolbiarz oraz przedstawiciele samorządów lokalnych z Opolszczyzny, a w tym Starosta Prudnicki - Pan Radosław Roszkowski oraz Z-ca Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla - Pan Wojciech Jagiełło.

Obecni byli także dyrektorzy instytucji i placówek oświatowych.

Wśród ponad 200  przedstawicieli 17 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, znalazła się 4 osobowa reprezentacja UTW Korfantów, która miała okazję pokazać swój Uniwersytet i swoją Gminę.

W pierwszym dniu Kongresu po części oficjalnej, która odbyła się w auli PWSZ, zadbano o ciekawy program w godzinach popołudniowych. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Bazylikę św. Jakuba i św.Agnieszki a potem przemaszerować ulicami Nysy do Muzeum Powiatowego, gdzie najpierw na dziedzińcu odbył się koncert jazzowy w wykonaniu wykładowców i studentów Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie a później w Muzeum odbyło się uroczyste spotkanie uczestników Kongresu.

W drugim dniu Kongresu po sesji plenarnej i zamknięciu konferencji, uczestnicy odbyli rejs statkiem po Jeziorze Nyskim a wieczorem uczestniczyli w spotkaniu w Błękitnej Zatoce.

Ostatni dzień Kongresu upłynął pod znakiem zawodów sportowych. Przedstawiciele UTW Korfantów zaznaczyli swoją obecność zdobywając dyplomy i puchary.

Po wręczeniu nagród, w auli szkoły odbyło się uroczyste zakończenie Kongresu.