Dziś są imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Wybierz język:
 18-07-2017 13:39

Delegacja z partnerskiego miasta Boulleret odwiedziła Korfantów

W dniach 11-13 lipca mieliśmy przyjemność goszczenia 9 osobowej delegacji z partnerskiego miasta Boulleret we Francji. To już kolejne spotkanie w ramach współpracy Korfantowa z tym niewielkim miasteczkiem z środkowej części kraju Napoleona.

W ramach pobytu w naszej gminie goście odwiedzili szkołę w Ścinawie Małej, której uczniowie pozostają w żywej przyjaźni ze swoimi rówieśnikami uczęszczającymi  do szkoły w Boulleret. Przypominamy, że w zeszłym roku nasze uczennice z ZSP Ścinawa Mała wraz ze swoimi nauczycielkami zostały bardzo ciepło przyjęte przez władze i mieszkańców Boulleret.

Jednym z punktów wizyty było wyjście na Górę Borówkową. Widoki z wieży widokowej zachwyciły naszych gości. Zainteresowanie wzbudziła również wystawa prezentująca historię spotkań dysydentów z Polski i Czech w latach 80-tych ubiegłego wieku.

Miłym akcentem wizyty dla naszych gości było również odwiedzenie, w drodze do Korfantowa,  rodzinnej miejscowości jednego z członków delegacji - Pana Woitasa. Wzruszyło go szczególnie miłe przyjęcie właścicielki domu, w którym się urodził.  Potwierdziło się tym samym, że Polacy to niezmiernie gościnny naród. 

Nasi goście również zaprezentowali akcent francuski, przywożąc ze sobą specjały kuchni francuskiej, w tym sery i łakocie.

Ufamy, że pobyt w Korfantowie zachęci francuskich przyjaciół do powrotu do naszego kraju jeszcze wielokrotnie.

Pracownicy Gminy Korfantów pragną podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc w przyjęciu naszych francuskich gości w szczególności Paniom Joannie Beśce i Justynie Seman, które towarzyszyły naszym gościom, pracownikom ZSP Ścinawa Mała, którzy przygotowali smaczny polski obiad, Pani Oleksandrze Yatsyga, która po raz kolejny pełniła rolę tłumacza, Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Korfantowie, Panu Ryszardowi Dusiowi, który rozkochał naszych gości w kuchni polskiej, serwując specjały z dziczyzny, Panu Irkowi Misztalowi, który w bardzo ciekawy sposób zaprezentował zabytki Korfantowa, pracownikom Miejskiego Domu Kultury w Korfantowie oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przyjęcia naszych przyjaciół z Boulleret.