Dziś są imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Wybierz język:
 07-08-2017 16:06

„BUDUJEMY SPORTOWĄ POLSKĘ”

Gmina Korfantów jako jedna z nielicznych gmin województwa opolskiego uczestniczy w programie „Budujemy Sportową Polskę”.

Jest to ogólnopolski program realizowany wspólnie przez Klub Sportowa Polska, samorządy i partnerów społecznych. Samorządy, przystępując do programu deklarują, że ich celem jest stworzenie równego i powszechnego dostępu do nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury sportowej, zmiana jakości życia całego społeczeństwa, wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w uprawianiu sportu, likwidowanie podziału na lepszych i gorszych, a przez to zbudowanie warunków i szans dla przyszłych sukcesów polskich sportowców.

W przewodniku po sportowej Polsce w województwie opolskim zostały wymienione jeszcze następujące miejscowości:

  • Bierawa, Dobrzeń Wielki, Ozimek, Reńska Wieś, Rudniki, Turawa, Zawadzkie, Brzeg, Głuchołazy, Gogolin, Grodków, Kędzierzyn Koźle, Lewin Brzeski, Opole, Strzelce Opolskie, Zdzieszowice, Głubczyce.

Jesteśmy dumni, że na terenie Gminy mamy doskonałą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną i stawiamy duży „nacisk” na rozwój sportu i rekreacji. Wszystkim, którzy przyczynili się do wspierania programu „Budujemy Sportową Polskę” – serdecznie dziękujemy !!!