Dziś są imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
Wybierz język:
 18-10-2017 13:35

Spotkanie hodowców gołębi pocztowych

Hodowcy gołębi.jpeg

„Dobry lot” – to pozdrowienie znane wszystkim hodowcom gołębi pocztowych. Szczególnie często jest wypowiadane w czasie uroczystości związkowych, a taka odbyła się ostatnio w Myszowicach.

Korfantowska sekcja hodowców gołębi pocztowych w minioną sobotę (14.10.2017r) podsumowała działalność w 2017 roku. W trakcie spotkania Prezes korfantowskiego koła Pan Zbigniew Hutnik i Sekretarz Gminy Korfantów Pan Jarosław Szewczyk wręczali hodowcom wyróżnienia, dyplomy i puchary.

Po kilkanaście wyróżnień, dyplomów i pucharów otrzymali m.in. tacy hodowcy jak Adrian Kozubek, Andrzej Witasik, Wiesław Domański, Bernacki-Byczkowski.

Puchar Burmistrza Korfantowa za lot z Legnicy z okazji Dni Korfantowa zdobyli hodowcy Więcek-Korczak z Myszowic.

Szczególne wyróżnienie otrzymał Pan Remigiusz Bernacki z Puszyny, który w Mistrzostwach Polski – „Dobry Lot” 2016 w Kategorii As Lotowy, Gołębie Stare, Mistrzostwa Młodzieżowe zajął I miejsce. Mistrzowi Polski gratulujemy osiągnięcia i życzymy jeszcze wielu sukcesów.

Po zakończeniu części oficjalnej hodowcy jeszcze przez wiele godzin rozmawiali o swojej pasji jaką jest hodowla gołębi pocztowych.