Dziś są imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Wybierz język:
 02-11-2017 14:11

Gminny Konkurs Ekologiczny „Z ekologią za pan brat”

26 października 2017 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny„ Z ekologią za pan brat”, w którym uczestniczyli również uczniowie SP nr 2. Szkołę reprezentowało łącznie 16 uczniów z klas VII oraz II i III Gimnazjum. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test ekologiczny składający się z 28 pytań. Za jego poprawne rozwiązanie można było maksymalnie otrzymać 30 punktów.

Po sprawdzeniu prac przez komisję konkursową wręczone zostały nagrody, dyplomy i medale, tym, którzy popisali się najlepszą wiedzą z dziedziny ekologii i ochrony środowiska.

Zdecydowanym liderem, zdobywcą pierwszego miejsca oraz pięknej nagrody został Julian Ludwig z klasy IIa. Na miejscu drugim uplasowali się ex aequo: Emilia Kyczka z kl. IIc oraz Michał Kałuża i Dustin Lisoń z klasy IIIa. Trzecie miejsce, także ex aequo przypadło: Annie Koszyk z kl. IIc, Laurze Piętce z kl. IIIb oraz Krzysztofowi Rojkowi z klasy IIb.

Dodatkowo, cztery osoby z kolejnymi lokatami, otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, jako wyróżnienia.

Wśród uczniów klas siódmych zwycięzcami zostali: Kacper Szóstka z klasy VIIb oraz Rafał Kutz z kalsy VIIc. Na miejscu drugim znaleźli się Katarzyna Dyl (VIIa) oraz Daniel Giele (VIIc). Miejsce trzecie zajął Wiktor Adamowski z klasy VIIb.

Organizatorami Konkursu oraz sponsorami nagród, dyplomów i medali były:  Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu Koło Korfantów oraz Urząd Miejski w Korfantowie. Konkurs szczególną opieką otoczył Burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik.

 

Koordynator Konkursu w SP nr 2 im. Czesława Niemena

Jolanta Flakowska