Dziś są imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Wybierz język:
 15-12-2017 13:51

Auto strażackie dla OSP Węża

OSP Friedland w Brandenburgi przekazało auto strażackie dla OSP Węża

14 grudnia 2017 roku  reprezentanci OSP Węża, pod przewodnictwem Burmistrza Korfantowa, Pana Janusza Wójcika oraz Komendanta Gminnego OSP, Pana Piotra Bugaja, odwiedzili nasze partnerskie miasto Friedland w Brandenburgi. Celem wizyty było nieodpłatne przekazanie samochodu strażackiego marki Mercedes Daimler-Benz, na potrzeby OSP Węża. Strażacy z jednostki Friedland  ugościli naszych delegatów oraz pomogli załatwić im wszystkie formalności urzędowe niezbędne do przywiezienia auta do Polski.

W imieniu jednostki składamy gorące podziękowanie Burmistrzowi Friedlandu, Panu Thomasowi Hähle, za bezinteresowne zaangażowanie na rzecz przekazania auta.

Dziękujemy strażakom z Friedlandu za miłe przyjęcie i przekazanie samochodu pozarniczego oraz za poświęcenie swojego wolnego czasu na przeprowadzenie szkolenia z obsługi auta.

Dziękujemy również Panu Damianowi Luda, który po raz kolejny, poświęcając swój wolny czas,  bezinteresownie zaangażował się w proces sprowadzenia auta strażackiego do naszej gminy.

Podkreślamy, że to właśnie dzięki wyżej wymienionym osobom na terenie naszej gminy mamy następne auto podnoszące zdolność operacyjną kolejnej jednostki OSP, co w praktyce przekłada się na bezpieczeństwo nasze i naszego mienia.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sprowadzenia auta dla OSP Węża, a jednostce życzymy jak najmniejszej liczby wyjazdów.