Dziś są imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
Wybierz język:
 14-06-2006 09:13

Korfantowskie gimnazjalistki najlepsze w województwie

W dniu 8 czerwca 2006 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Opolu odbył się etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W Olimpiadzie wzięło udział 45 osób ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnzajalnych. Nasze gimnazjalistki – Katarzyna Marchocka i Iwona Wolak wywalczyły tam dwa pierwsze miejsca.

Uczestnicy mieli do rozwiązania test z wyboru składający się z 70 pytań, zadanie praktyczne z zakresu udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu i prezentację akcji promującej zdrowie. Podczas olimpiady przygotowano pokaz zdrowej żywności i jej degustację oraz pokazy pierwszej pomocy w wykonaniu Grupy Ratownictwa PCK w Opolu.

W kategorii szkół gimnazjalnych komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce Katarzynie Marchockiej, drugie Iwonie Wolak (obydwie z Zespołu Szkół w Korfantowie), a trzecie Mirelli Wolf z Brzegu.

Kasia jest reprezentantką województwa opolskiego na etapie krajowym Olimpiady w Warszawie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe. Olimpiadę zakończył ciepły posiłek oraz życzenia bezpiecznych i zdrowych wakacji skierowane do młodzieży przez Panią Prezes Opolskiego Zarządu Okręgowego PCK.

Informacja o etapie okręgowym Olimpiady znajduje się na stronie głównej PCK – www.pck.org.pl

Jolanta Flakowska

5a.jpeg 6a.jpeg DSC05222.jpeg