Dziś są imieniny: Brunony, Sławomira, Wery
Wybierz język:
 22-12-2017 08:58

Zwycięstwo ZSP Ścinawa Mała w przeglądzie prezentacji scenicznych w Opolu

W dniu 18 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu spotkały się wszystkie grupy biorące udział w projekcie edukacji regionalnej „Opole moje miasto. Mały Opolanin”. Byli to uczniowie szkół podstawowych województwa opolskiego. Wśród nich byliśmy też my, uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Ścinawie Małej.

Uczestnicy projektu brali udział w dwóch wycieczkach oraz warsztatach artystycznych na przełomie września – grudnia 2017 r.

Na finał uczestnicy musieli stawić się z totemem grupy adekwatnym do wybranej nazwy oraz przygotować inscenizację teatralną na podstawie napisanej legendy.

W trakcie finału mieliśmy okazję obejrzeć występy innych uczestników, wziąć udział w warsztatach plastycznych, a także odebrać nagrody za poszczególne konkursy.

W konkursie plastycznym „Tak widzę Opole” wyróżnieni zostali:

  • Michał Wcisło z klasy II
  • Krzysztof Olsza z klasy III
  • Alicja Redziak z klasy III

Najważniejszą nagrodą dla klasy III było zajęcie I miejsca w przeglądzie PREZENTACJI SCENICZNYCH  za spektakl  pt.„Skąd wzięła się nazwa Dobrodzień”.

Cieszymy się, że mogliśmy się dobrze bawić i poznać miasto wojewódzkie Opole! A także, że pokonaliśmy uczniów klas I-VII.

                                                                                                             Oprac. Ewa Fościak