Dziś są imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Wybierz język:
 11-01-2006 14:51

Realizacja projektu ``eUrząd dla mieszkańca Opolszczyzny``

Urząd Miejski w Korfantowie w listopadzie 2004 roku podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim w Opolu o przystąpieniu do projektu „eUrząd dla mieszkańca Opolszczyzny”. Do projektu przystąpiło 57 Jednostek Samorządu Terytorialnego z terenu województwa opolskiego. Polega on na kompleksowej komputeryzacji urzędów.
 
9 stycznia 2006 roku odbyło się spotkanie organizacyjne z przedstawicielami firmy Siemens, która zwyciężyła w przetargu. W ramach projektu nasz urząd zakupi:
-           34 komputery PC wraz z systemem operacyjnym, oprogramowaniem biurowym i antywirusowym,
-           serwer plików i serwer www
-           system obiegu dokumentów MunSol
-           skaner
-           zestaw do znakowania dokumentów przy pomocy kodów kreskowych
-           kiosk internetowy
-           2 zestawy podpisów cyfrowych (certyfikat kwalifikowany, czytnik kart, karta procesorowa)
-           modernizacja sieci LAN w budynku przy ul. Rynek 4
 
Większość komputerów, które posada urząd jest już przestarzała (najstarsze z 1996 roku) i konieczna jest ich wymiana. Zakup sprzętu był też niezbędny do spełnienia wymagań ustawowych, które kładą na urząd obowiązek umożliwienia załatwiania spraw przez internet.
Pozwoli on także na usprawnienie pracy urzędu i umożliwi prowadzenie części dokumentacji w formie elektronicznej, co przyczyni się do mniejszego zużycia papieru.
Koszt projektu dla naszego urzędu wyniesie 215 625 zł, z czego maksymalnie 75% kosztów kwalifikowanych zostanie zrefundowanych w ramach działania 1.5 ZPORR.