Dziś są imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Wybierz język:
 26-04-2018 12:41

„Nie wystarczy posadzić”

Miło nam jest poinformować, że otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego na 2018 rok został rozstrzygnięty. W wyniku rozpatrzenia ofert na realizację w/w zadania została wybrana oferta Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Włodary „Villa Vlokmari”, ul. Leśna 1A, 48-317 Korfantów.

Zgodnie z ofertą będą realizowane działania mające na celu podniesienie świadomości ekologicznej uczestników, poprzez poszerzenie ich wiedzy na temat bioróżnorodności środowiska przyrodniczego, gatunków roślin i sposobów tworzenia ogólnie dostępnych wiejskich skwerów zielonych oraz  przydomowych terenów zielonych, a w szczególności:

  1. Warsztat wyjazdowy do Arboretum w Minieurolandzie w Kłodzku,
  2. Przeprowadzenie wykładu (2 godz.) i konkursów z nagrodami (1 kpl.) wśród wychowanków przedszkola i uczniów klas I-VII Szkoły Podstawowej we Włodarach, nt. poszanowania otaczającego nas środowiska przyrodniczego.
  3. Warsztat lokalny przy utworzonym w latach 2016 – 2017 r. „Ekoosiedlu” znajdującym się na terenie placu bezpośrednio przyległym do świetlicy wiejskiej we Włodarach.

Kwota przyznanej dotacji wynosi 5 000,00 zł.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w trakcie realizacji zadania.

1.jpeg 2.jpeg

BK/GS