Dziś są imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
Wybierz język:
 08-05-2018 10:54

Uroczyste przekazanie samochodu strażackiego dla OSP Węża

5 maja 2018 roku przed remizą strażacką w Węży miało miejsce uroczyste przekazanie samochodu strażackiego dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

W uroczystości przekazania auta połączonej z obchodami Gminnego Dnia Strażaka  udział wzięli zaproszeni goście w tym m.in.  Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP  w Nysie dh Władysław Krysowaty, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Nysie  druh Zdzisław Martyna, Radni Rady Miejskiej w Korfantowie, Pan Janusz Wójcik - Burmistrz Korfantowa,  Pan Jarosław Szewczyk - Sekretarz Gminy,  ks. Adrian Adamski- proboszcz parafii  p. w. Św. Nikazego Biskupa Męczennika i Chrystusa Króla w Węży, członkowie Zarządu Gminnego, prezesi i naczelnicy jednostek OSP z Gminy Korfantów, strażacy, przedstawiciele organizacji działających w sołectwie i mieszkańcy Węży.

Po otwarciu uroczystości przez Burmistrza Korfantowa, powitaniu przybyłych gości, Burmistrz na ręce Prezesa OSP w Węży druha Jerzego Suszczyńskiego przekazał  klucze do  nowego samochodu bojowego i symboliczny akt przekazania. Złożył także wszystkim strażakom życzenia zdrowia, pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym, a także jak najmniejszej ilości wyjazdów do zdarzeń. Następnie auto zostało poświęcone przez proboszcza ks. Adriana Adamskiego.

W trakcie uroczystości Burmistrz Korfantowa wręczył również druhom Jerzemu Suszczyńskiemu i Joachimowi Ludzie podziękowanie za służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej i pomoc w  sprowadzeniu auta do kraju oraz pamiątkowe statuetki.

Obchody Gminnego Święta Strażaka urozmaiciły występy przedszkolaków z Węży.

Samochód został otrzymany w ramach partnerskiej współpracy z miastem Friedland w Brandenburgii i został wyremontowany dzięki środkom budżetu Gminy Korfantów, w tym m. in. z funduszu sołeckiego sołectwa Węża.