Dziś są imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
Wybierz język:
 10-05-2018 09:07

Złote struny dla Kamili i Wiktorii

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Bez Granic w Jędrzejowie pod patronatem burmistrza miasta przyniósł duży sukces reprezentantom naszego studia piosenki MGOKSiR w Korfantowie. Najwyżej ocenione zostały Kamila Szpineta i Wiktoria Rejlich, którym przyznano „Złote struny”. Grand prix przypadło Hannie Stajan z Witebska.

         Do festiwalu zakwalifikowano niemal 80 solistów i zespołów z Estonii, Białorusi i Polski w trzech kategoriach wiekowych. Przed publicznością w jędrzejowskim amfiteatrze nad zalewem podczas pięknej słonecznej pogody zaprezentowali się; Alicja Barycka i Magdalena Juśkiewicz w kat. 13-15 lat oraz Julia Bieruta, Kamila Szpineta, Wiktoria Rejlich i Radosław Krawczyk w kat. 16-21 lat. Finaliści wykonywali dowolny utwór w dowolnym języku obcym, względnie ojczystym. Jurorzy w międzynarodowym składzie najwyżej ocenili Wiktorie Rejlich za piosenkę Nigdy z repertuaru formacji „:Dziewczyny” i Kamilę Szpinetę wykonującą Miasteczko Bełz Magdy Umer. Obie zostały nagrodzone „Złotymi strunami”. Natomiast „Srebrne struny” wyśpiewali Alicja Barycka i Radosław Krawczyk. „Brązowe struny” powędrowały do Magdaleny Juśkiewicz i Julii Bieruty. W  stojącym na bardzo wysokim poziomie artystycznym festiwalu, nasi reprezentanci spisali się zatem znakomicie. Dwudniowe zmagania zakończyły się wielkim koncertem galowym. Przy komplecie publiczności wśród najciekawszych wykonawców znalazła się Kamila Szpineta ze swoim tytułowym Miasteczkiem Bełz. Mimo lirycznego charakteru piosenki Kamila otrzymała chyba największe brawa spośród galowych wykonawców. A na koniec Edward Chonchera, dyrektor festiwalu w rozmowie z opiekunem artystycznym korfantowskiej młodzieży powiedział- „Ta Szpineta jest niesamowita”. Taka ocena wróży dalszy rozwój talentu Kamili, która do śpiewania wróciła po 5 letniej przerwie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i gadżety. Natomiast Alicja Barycka, Magdalena Juśkiewicz i Kamila Szpineta dodatkowo nominacje do udziału w Internacional Festival of Holiday Song „U Harnasia 2018” w Kościelisku w dniach 23-26 sierpnia br.

Gratulujemy wszystkim naszym wykonawcom w oczekiwaniu na dalsze sukcesy i promowanie naszej gminy.

/ZM/