Dziś są imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Wybierz język:
 16-05-2018 12:45

Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Ścinawie Małej

11 maja 2018 roku spotkaliśmy się w gronie zacnych gości i całej społeczności uczniowskiej na uroczystości poświęconej Patronowi Szkoły – I Armii Wojska Polskiego. W skromnych progach naszej szkoły gościliśmy: Prezesa i Sekretarza Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Zarządu Miejsko-Gminnego w Nysie majora Antoniego Jedynaka i Jana Nogę; Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Brzegu podpułkownika Andrzeja Mudraka. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Sekretarz Gminy Korfantów – p. Jarosław Szewczyk, Dyrektorzy pobliskich szkół- p. Małgorzata Sinicka, p. Danuta Babicz i p. Marek Misztal oraz Dyrektor DPS-u p. Halina Wojewódka i Dyrektor Domu Kultury w Korfantowie p. Stanisław Szkolny. W uroczystości uczestniczyli również Kierownik OPS-u p. Gabriela Misztal, Radni i Sołtysi Gminy Korfantów.

Pierwsza część spotkania odbyła się na podwórku szkolnym, gdzie odśpiewano hymn państwowy, minutą ciszy uczczono pamięć poległych i zmarłych żołnierzy, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny oraz złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą powstanie I Armii Wojska Polskiego.

Następnie odbył się występ artystyczny przygotowany przez p. J. Frukacz i p. V. Piekarską. Nasi uczniowie przenieśli nas do czasów, kiedy Polacy musieli walczyć o zachowanie historycznej i kulturowej tożsamości oraz o wolność narodu. Niezwykle wzruszające było również wystąpienie p. majora Antoniego Jedynaka, który w interesujący sposób opowiadał o wojennych losach naszych Rodaków.

Mamy nadzieję, że ta niecodzienna lekcja patriotyzmu na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników spotkania.

 

 

Opr. J. Frukacz