Dziś są imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
Wybierz język:
 23-05-2018 08:04

Uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

8 maja 2018r. w Szkole Podstawowej we Włodarach odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowała wraz z uczniami wychowawczyni klasy VI, pani Ewa Szulc. Za część muzyczną apelu odpowiadała pani Bożena Porąbka.

Rok 2018 jest rokiem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, co zobowiązuje do jeszcze większej pracy nad kształtowanie  postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. Ważne jest, aby szkoła była miejscem, gdzie te wartości patriotyczne są podkreślane, polska historia przypominana oraz tradycje kultywowane. W związku z tym, chcąc przybliżyć przedszkolakom i uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii kraju, jakim było uchwalenie Konstytucji 3  Maja, uczniowie klas starszych przygotowali apel. Była to okazja do refleksji nad istotnymi wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania i pobudzania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy i radości z tego, że jest się Polakiem. Uczniowie klas starszych w swojej inscenizacji przeplatanej pieśniami patriotycznymi i o tematyce     ojczyźnianej, starali się wytłumaczyć dlaczego, w jaki sposób i jakie skutki miało uchwalenie Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1971 roku.

Na uroczystość przybyli: sekretarz Gminy Jarosław Szewczyk, radna Agnieszka Kłokosińska, sołtys Włodar Arkadiusz Byra oraz ksiądz proboszcz Tadeusz Młot. Po części oficjalnej zaproszeni goście udali się na mały poczęstunek.

Dziękujemy pani Szulc i pani Porąbce z przygotowanie uczniów, aktorom za piękny, pouczający występ, wszystkim obecnym za uwagę. Dziękujemy Gminie Korfantów za obecność w życiu szkoły!