Dziś są imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Wybierz język:
 07-06-2018 09:43

Wyśpiewały wyróżnienia

Magdalena Juśkiewicz, Kamila Szpineta i Wiktoria Rejlich z korfantowskiego studia piosenki MGOKSiR otrzymały wyróżnienia podczas półfinałowych przesłuchań do tarnobrzeskiego festiwalu „Wygraj sukces”.

         Do odbywającego się w Bielawie regionalnego festiwalu zakwalifikowano ponad 50 solistek i solistów w czterech kategoriach wiekowych z Dolnego Śląska i kilku ościennych województw. Wśród nich nominowane wymienione wyżej solistki z kwietniowych eliminacji szczebla wojewódzkiego, które odbyły się w Korfantowie. 

Wszystkie solistki w mieście piosenkarki ELENI zaprezentowały się bardzo dobrze otrzymując wyróżnienia. Magdalena Juśkiewicz w kat. 14-16 lat za piosenkę „Świat się pomylił” z rep. Patrycji Markowskiej. Kamila Szpineta za niezwykle sugestywną interpretację utworu „Miasteczko Bełz” Magdy Umer, a Wiktoria Rejlich za piosenkę „Nigdy” z repertuaru formacji „Dziewczyny”. Obie solistki rywalizowały w kat. 17-19 lat.

Ńasze solistki nie były do końca usatysfakcjonowane werdyktem końcowym jurorów, bowiem wyróżnienia nie stanowiły nominacji do szczebla centralnego festiwalu w Tarnobrzegu. Natomiast odmiennego zdania był ich opiekun artystyczny twierdząc, że wszystkie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne na najwyższym poziomie. Ponadto w porównaniu do analogicznych występów w roku ubiegłym nastąpił duży progres. Wtedy wyróżniono tylko Magdę, a teraz mamy ich aż trzy. Biorąc pod uwagę młody wiek solistek należy wierzyć , że dziewczęta zakwalifikują się w komplecie w przyszłym roku do zmagań finałowych w Tarnobrzegu. Tymczasem należy cieszyć się z pozytywnych prezentacji solistek naszego studia piosenki i werdyktu komisji konkursowej.

100_6548.jpeg 100_6551.jpeg

                                                                                                       /ZM/