Dziś są imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda
Wybierz język:
 26-06-2018 14:37

Gimnazjaliści z Korfantowa na 22. Pikniku Naukowym w Warszawie !!!

22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbył się 08.06.2018 r. na Stadionie PGE Narodowym pod hasłem „Ruch”.

Piknik Naukowy to największa plenerowa impreza w Europie, która udowadnia, że nauka może być naprawdę pasjonująca. Co roku w Pikniku Naukowym uczestniczy około 200 instytucji z Polski oraz całego świata. Instytucje naukowe, uczelnie, instytuty badawcze, muzea i instytucje kultury, fundacje związane z edukacją i koła naukowe prezentują tu swoje osiągnięcia oraz odsłaniają kulisy codziennej pracy. Na Pikniku reprezentowane są różne dyscypliny naukowe, zarówno nauki ścisłe, przyrodnicze, społeczne, jak i humanistyczne. Impreza zapewnia bogactwo pokazów, doświadczeń i prezentacji – co roku około 1000.

Nasze Gimnazjum reprezentowały na tej międzynarodowej imprezie aż dwie drużyny na sześć reprezentujących KMO w Polsce. Klubowiczki działające w KMO Trzaśnięte próbówki zaproponowały uczestnikom Pikniku sprawdzenie, jak przy pomocy pianki budowlanej i soku z buraków można zaprezentować działanie układu krwionośnego, pokazały jak kręci się Ziemia i dochodzi do zaćmień, a nawet umożliwiły sprawdzenie skutków trzęsienia Ziemi.

Klubowicze działający w KMO Szperacze wywoływali lewitację wieńca balonów, w „magiczny” sposób poruszali przedmioty, eksperymentowali z grawitacją i sprawdzali, co się rusza w komórkach roślin.

Trzydniowy pobyt w Warszawie, jako nagroda za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie, był dla obydwu drużyn całkowicie sfinansowany przez Centrum Nauki Kopernik.

 

 

Opiekunki KMO

Jolanta Flakowska

Marzena Zawadzka-Maćków