Dziś są imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
Wybierz język:
 17-07-2018 09:14

Reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie na arenie ogólnopolskiej

W dniach 8 – 11 lipca 2018r. w Zamościu uczestniczyliśmy  (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Korfantowie) w Mistrzostwach Polski LZS w piłce nożnej w turnieju pod nazwą Piłkarska Kadra Czeka. Wygrywając eliminacje wojewódzkie otrzymaliśmy promocję do reprezentowania województwa opolskiego na arenie ogólnopolskiej.

Po rozegraniu wszystkich spotkań zajęliśmy ostatecznie 9 miejsce. Wynik sportowy może nie jest dobry, ale drużyna rywalizowała z najlepszymi w kraju. Dla przykładu tylko wspomnę o zespole z Wielkopolski – MSP Szamotuły, który wychował reprezentantów kraju (Łukasza Fabiańskiego, Macieja Rybusa, Jakuba Wawrzyniaka, Grzegorza Rasiaka, Łukasza Załuskę i wielu innych), a trenerem jednej z grup jest Andrzej Dawidziuk (były trener bramkarzy w reprezentacji), ponadto współpracują z takimi klubami jak FC Southampton, czy VfL Wolfsburg. Przegraliśmy z tym zespołem w fazie grupowej 4:2, a jak się później okazało zespół ten został mistrzem kraju, ogrywając swojego rywala w finale 10:1.

Zabrakło nam doświadczenia i ogrania na tego typu turniejach, również umiejętności w wielu momentach oraz szczęścia, które w sporcie jest istotne.

Wyrazy podziękowania dla Burmistrza Korfantowa, który umożliwił nam udział w tej znaczącej  sportowej imprezie. Województwo i Gminę Korfantów reprezentowali:  Kasprzak Tymoteusz, Dziony Patryk, Świtała Oliwer, Bogonowicz Mateusz, Kalicun Dominik, Juzwa Cezary, Sobolewski Jakub, Dziedzic Michał, Niewiadowski Krzysztof, Kot Kamil. Trenerzy: Żabiński Grzegorz, Suduł Gracjan.

Piłkarska Kadra Czeka

Oprac. G.Ż

JG