Dziś są imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
Wybierz język:
 11-09-2018 09:33

Gminne Święto Plonów już za nami

W sobotę 8 września miały miejsce obchody Święta Plonów Gminy Korfantów. Tegorocznymi gospodarzami były sołectwa Ścinawa Mała oraz Ścinawa Nyska.

Przy pięknej pogodzie, licznie przybyli na ścinawski rynek rolnicy wraz z pozostałymi uczestnikami, wyruszyli w barwnym korowodzie, aby podziękować za tegoroczne plony ziemi w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ścinawie Małej. Po mszy dziękczynnej korowód wyruszył na boisko sportowe w Ścinawie Nyskiej. Tam Starości Dożynek: Pani Agnieszka Sokołowska i Pan Aleksander Owczarz wręczyli na ręce Burmistrza Korfantowa Janusza Wójcika chleb dożynkowy, symbol urodzajnych zbiorów, który następnie został połamany i przekazany uczestnikom Święta Planów.

Tradycyjnie, jak co roku miał miejsce konkurs koron dożynkowych. I miejsce zajęła zwyciężczyni Dożynek Wojewódzkich, korona sołectwa Puszyna. Kolejno uplasowały się korony z sołectwa Gryżów i Ścinawa Mała. Należy zaznaczyć, iż wszystkie korony zaprezentowane podczas tegorocznych dożynek zasługują na uznanie, bowiem każda z nich jest wyrazem niezwykłego zaangażowania mieszkańców sołectw, trudu, pracy i poświęcenia osób je przygotowujących.

Tradycyjnie również doceniono trud rolników z naszej Gminy, za swoją działalność rolniczą wyróżnieni zostali Justyna i Andrzej Kaloch ze Starej Jamki, Anna i Aleksander Owczarz ze Ścinawy Małej oraz Beata i Marcin Kowalscy z Puszyny. Gratulujemy!

Tegoroczne obchody Święta Plonów zostały uświetnione przez występy dzieci z ZSP Ścinawa Mała oraz młodzież ze Studia Piosenki działającego przy MOKSiR Korfantów. Uznaniem cieszył się również występ kapeli podwórkowej „Lewiniacy” a obchody zakończyła tradycyjna zabawa na świeżym powietrzu.