Dziś są imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Wybierz język:
 08-10-2018 08:23

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

UWAGA !

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

(BEZPŁATNA)

MIEJSCOWOŚĆ

DATA ODBIORU

 

miasto Korfantów, Rączka

 

15-10-2018 r.

 Gryżów, Jegielnica, Kuropas, Myszowice, Przydroże Małe, Pleśnica, Przydroże Wielkie,

Rynarcice, Ścinawa Mała, Ścinawa Nyska, Węża, Włodary

16-10-2018 r.

 Borek, Kuźnica Ligocka, Niesiebędowice,

Piechocice, Przechód Rzymkowice, Puszyna, Stara Jamka, Wielkie Łąki, Włostowa

 

17-10-2018 r.

 

 

Zbierane będą:

meble i odpady wielkogabarytowe, które ze względu na swoje rozmiary i masę nie mogą być umieszczane w typowych pojemnikach na odpady, np. kanapy, fotele, meblościanki, dywany oraz wielkogabarytowe opakowania ulegające biodegradacji, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny np. pralki lodówki, kuchenki, odkurzacze, telewizory, żelazka, wiertarki, tostery, roboty, komputery, myszy komputerowe, klawiatury itp.  Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny musi być oddany w całości, bez wymontowanej elektroniki w przeciwnym wypadku odpady nie zostaną odebrane.

Zbierane nie będą:

wszelkiego rodzaju odpadów budowlanych i remontowych tj. desek, paneli, okien, drzwi, części ogrodzeń, muszli klozetowych, brodzików, umywalek, grzejników itp. oraz części samochodowych np. zderzaków, siedzeń samochodowych  itp. Nie będą również odbierane wszelkiego rodzaju  odpady niebezpieczne (akumulatory, papa, azbest, chemikalia, farby, smary itp.).

Pamiętaj:

Odpady należy wystawiać do godz. 7:00 przed posesjami (lub przy gniazdach zbiorczych – dot. SM, Wspólnot Mieszkaniowych itp.) w sposób nie powodujący zakłócenia w ruchu pieszym i kołowym umożliwiającym dojazd do nich samochodem ciężarowym. Mieszkańcom, którzy nie wystawią odpadów przed posesję w ustalonym terminie nie gwarantujemy ich odbioru – samochody nie będą zawracane z trasy przejazdu na indywidualne zgłoszenie. 

ORGANIZATORZY:  PGK EKOM Sp. z o.o. w Nysie oraz Gmina Korfantów