Dziś są imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Wybierz język:
 23-10-2018 14:45

Powalczy o grand prix

17 letnia Kamila Szpineta z korfantowskiego studia piosenki zakwalifikowała się do finałowych przesłuchań XXIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” w Olszance.

Do tegorocznego festiwalu zgłosiło się aż 105 solistów, zespołów wokalnych, chórów i zespołów wokalno-instrumentalnych z całej Opolszczyzny.  Wśród nich 10 wokalistów z Korfantowa; w kat. dziecięcej- Milenka Milczanowska, Ola Gorke, Wiktoria Wypych, młodzieżowej – Alicja Barycka, Magdalena Juśkiewicz, Julia Bieruta, Kamila Szpineta, siostry Justyna i Natalia Bidzińskie oraz Radosław Krawczyk.  

Nasi reprezentanci w gronie najlepszych wykonawców pieśni patriotycznych wypadli bardzo dobrze. Choć w oczach jurorów uznanie znalazła tylko ubiegłoroczna laureatka Kamila Szpineta. Po wyczerpującym 2 dniowym festiwalu w Kruszwicy , długiej podróży i prawie 4 godzinnym oczekiwaniu na przesłuchanie w Olszance ,zaśpiewała na miarę swoich możliwości wokalnych.  Wykonała poprawnie pieśń Okudżawy „Nie wierzcie piechocie „ oraz „Polską Madonnę” Agnieszki Osieckiej. Interpretacja tego drugiego utworu została dostrzeżona przez jurorów. Kamila obok 21 innych wykonawców została zakwalifikowana do koncertu galowego , który odbędzie się 10 listopada w kościele parafialnym w Olszance. W czasie koncertu jurorzy wybiorą zdobywcę nagrody głównej tegorocznego festiwalu. Trzymamy kciuki za Kamilę.

100_6910.jpeg 100_6911.jpeg

ZM