Dziś są imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
Wybierz język:
 23-10-2018 14:56

Wyśpiewali srebrne i brązowe nuty

Do finału III Dziecięco- Młodzieżowego Festiwalu Piosenki w Kruszwicy zakwalifikowało się 5 solistek i solista korfantowskiego studia piosenki MGOKSiR. Wyśpiewali dwie srebrne i cztery brązowe nuty.

Po sukcesach z lat poprzednich tym razem nasi reprezentanci również nie zawiedli. Najlepiej spisały się Julia Bieruta i Kamila Szpineta zajmując w kategorii młodzieżowej równorzędne II miejsca. Trzecie miejsca przypadły Justynie i Natalii Bidzińskim oraz Radosławowi Krawczykowi. Również brązową nutę otrzymała Magdalena Juśkiewicz w kat. dziecięco – młodzieżowej. Rezultaty  naszych solistów to potwierdzenie ich krajowego poziomu wokalnego. Poza tym należy podkreślić, że  spośród finalistów tegorocznej edycji festiwalowej ekipa z Korfantowa stanowiła najliczniejszą grupę wykonawczą. 

W trakcie trwającego dwa dni festiwalu organizatorzy przygotowali uczestnikom wiele atrakcji. Młodzi artyści uczestniczyli w rejsie statkiem po jeziorze Gopło. Szkoda, że nie mogli zwiedzić remontowanej  legendarnej Mysiej Wieży, gdzie swojego żywota dokonał król Popiel.  W zamian cała grupa finałowa uczestniczyła w barwnym nagraniu teledysku specjalnie skomponowanej prze dyr. Edwarda Choncherę  na tą imprezę piosenki o Kruszwicy, pradawnej stolicy naszego państwa.

Obecnie soliści studia piosenki pilnie przygotowują się do festiwali w Iłowie k/Warszawy i Dobrodzieniu.

 

 

/ZM/