Dziś są imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Wybierz język:
 15-11-2018 09:35

Gminne obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada 2018 roku w Korfantowie miało miejsce uroczyste odsłonięcie pomnika z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w koście pw. Trójcy Świętej w Korfantowie. Następnie uczestnicy obchodów na czele ze sztandarami oraz orkiestrą dętą z Rudziczki przeszli na  plac przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Czesława Niemena, gdzie Burmistrz Korfantowa - Janusz Wójcik wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Ryszardem Dusiem, Panią Małgorzatą Sinicką i przedstawicielami społeczności uczniowskiej dokonali odsłonięcia pomnika niepodległościowego. W samo południe miało, przy udziale kilkuset osób z całej gminy miało miejsce odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Następnie licznie (23) przybyłe delegacje złożyły wiązanki pod pomnikiem na którym widnieje napis: „W rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości hołd Bohaterom składają mieszkańcy gminy Korfantów / Korfantów 11.11.2018”.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy tej uroczystości stanęli na schodach placówki do pamiątkowego zdjęcia, a następnie udali się do budynku szkoły, w której nie mogło zabraknąć akademii niepodległościowej w wykonaniu uczniów szkoły, poprzedzonej okolicznościowym wierszem naszego poety Pana Edmunda Borzemskiego. Na koniec uroczystości Burmistrz Korfantowa w podziękowaniu za zorganizowanie tego wydarzenia oraz obecność mieszkańców gminy i gości zaproszonych wykonał autorsko utwór: ,,Polskie Kwiaty". Wspólne, wyjątkowe świętowanie zakończyło się przy kawie i słodkościach przygotowanych przez pracowników gospodarza obiektu.