Dziś są imieniny: Błażeja, Joanny, Telimeny
Wybierz język:
 30-11-2018 13:48

Rok 2018 - Honorowy Obywatel Miasta Korfantów

 

Thomas Hahle.jpeg

Pan Thomas Hähle Burmistrz miasta Friedland w Łużycach Dolnych.

 

Urodził się 21 stycznia 1961 roku w Marienbergu w Saksonii w Niemczech.

W 1980 r. po zakończeniu edukacji w technikum, i odbyciu egzaminu zawodowego, zdobył zawód elektromechanika.

Pracując w charakterze elektromechanika podjął dalsze kształcenie i w 1990 roku zakończył studia stacjonarne na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie otrzymując dyplom inżyniera ekonomii.

Od 1990 r. do 31.12.2003 r. Pan Hähle pracował jako kierownik planowania i kontrolingu oraz zastępca prezesa w największym przedsiębiorstwie budowy instalacji przemysłowych z 95% światowym eksportem w Dreźnie.

Od 01.01.2004 r. jest Burmistrzem miasta Friedland w Brandenburgii, najmniejszego Friedlandu w Europie.

Bardzo dobrze układa się współpraca partnerska pomiędzy Gminą Korfantów, a Gminą Friedland, którą kieruje Pan Thomas Hähle. Nasi przedstawiciele wielokrotnie gościli w Friedland na zawodach strażackich i sportowych. Ich przedstawiciele przyjeżdżali na zawody do nas. W ostatnim czasie dzięki Burmistrzowi Hähle Gmina Korfantów otrzymała nieodpłatnie samochód pożarniczy Mercedes, który przekazany został strażakom z Węży.

Jego hobby to przyroda, wędkarstwo oraz muzyka. Ma dwóch synów: Franca Thomasa.

 

 

Wojciech Machelski.jpeg

Pan Wojciech Machelski urodził się 30 stycznia 1960 roku w Zawierciu.

 

Jest m.in. absolwentem Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Ukończył także m.in. w Wyższej Szkole Zarządzania we Wrocławiu Studia Podyplomowe w zakresie zarządzania służbą zdrowia i ubezpieczeń zdrowotnych.

 

Po ukończeniu studiów pracował m.in. w Kombinacie Rolnym w Głubczycach, placówce KRUS w Głubczycach, w Urzędzie Miasta i Gminy w Głubczycach. W latach 1994-1998 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Głubczyc.

Z Gminą Korfantów związał się w 2004 roku obejmując funkcję dyrektora Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie. Dzięki m.in. jego zdolnościom menedżerskim i bardzo wielu osobistym staraniom w OCR zrealizowano wiele zadań w tym także tych o charakterze strategicznym dla rozwoju Gminy Korfantów.

Do najważniejszych zrealizowanych zadań można zaliczyć:

  • przebudowę i rozbudowę Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie - budowę bloku operacyjnego wraz z wyposażeniem;
  • remont i konserwację portalu wejścia głównego do budynku „Zamek”;
  • termomodernizację oficyny i zamku;
  • termomodernizację budynku pawilonu szpitalnego oraz łącznika;
  • montaż kolektorów słonecznych;
  • realizację projektu „Subregion Środkowy – wysportowany i zdrowy!”
  • integrację systemów informatycznych i wiele innych.

 

Od wielu lat bardzo dobrze układa się współpraca pomiędzy Dyrektorem OCR, a po zmianach organizacyjnych w 2016 roku z Prezesem OCR Sp. z o.o. w Korfantowie Panem Wojciechem Machelskim, a Gminą Korfantów. Ten największy w Gminie pracodawca daje naszym mieszkańcom zatrudnienie i stabilizację. Obecnie z Spółce zatrudnionych jest 220 pracowników.

Realizowane przez Pana Prezesa i Spółkę inwestycje zapewniają rozwój i stwarzają dogodne warunki do zapewnienia profesjonalnej opieki medycznej dla pacjentów OCR-u. Rocznie z fachowej pomocy tej specjalistycznej jednostki służby zdrowia korzysta ponad 3000 pacjentów (w 2016 roku przyjęto 3573 pacjentów, a 2017 roku 3215 pacjentów).