Dziś są imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
Wybierz język:
 05-12-2018 10:11

Sukcesy solistek w Iłowie

Weekendowe I Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Wykonawców Piosenki w Iłowie k/ Warszawy było udanym występem solistek studia piosenki MGOKSiR. Magdalena Juśkiewicz wyśpiewała wyróżnienie II stopnia.

Do zmagań festiwalowych zakwalifikowano czołówkę krajowych wykonawców w trzech kategoriach wiekowych. Chociaż impreza z samej  nazwy była spotkaniem, to miała charakter festiwalu podsumowującego rywalizację dzieci i śpiewającej młodzieży w całym bieżącym roku. Nasze studio reprezentowały; Milena Milczanowska w kat. do lat 10, Maja Wąsowicz do lat 13 oraz Alicja Barycka i Magdalena Juśkiewicz w kat. młodzieżowej do lat 17.

Znakomite jury w składzie: Edward Chonchera, animator estrady, Aleksandra Standowicz, piosenkarka oraz Aleksander Pałac, producent telewizyjny i kompozytor wysłuchało 35 wykonawców w w/wym. wyżej  kategoriach.

I chociaż wszystkie nasze solistki wypadły rewelacyjnie, to najlepiej zaprezentowała się Magda. Za niezwykle sugestywną interpretację autorskiej piosenki Justyny Steczkowskiej - Wracam do domu- otrzymała wyróżnienie. Jest ono tym cenniejsze, że trzy pierwsze miejsca przyznano zespołom wokalnym; sekstetom z Lidzbarka Warmińskiego i Warszawy oraz miejscowemu oktetowi. – Z wagi mojego wyróżnienia zdałam sobie sprawę dopiero, kiedy już po powrocie w domu przeczytałam w Internecie protokół jury. Jestem bezgranicznie szczęśliwa- cieszyła się Magdalena.

Istotnie, rywalizacja z zespołami wokalnymi, to przecież duża niesprawiedliwość dla solisty. Dlatego organizatorzy obiecali w przyszłym roku oceniać większe formacje osobno.

Natomiast miłą niespodziankę sprawiły początkujące ; 7 letnia Milenka i 11 letnia Maja, które oprócz dyplomów otrzymały nominacje dyr. Chonchery do udziału w bydgoskim projekcie musicalowo-płytowym dla dzieci w grupie do lat 13, który realizowany będzie na wiosnę przyszłego roku. O szczegółach poinformujemy  w naszych następnych relacjach.

Alicja Barycka także może mieć powody do satysfakcji, bowiem samo zakwalifikowanie się do grona 12 finalistów i świetnie wykonana piosenka -Ameryka- mimo, że  w ocenie jury nie została nagrodzona, to należała do najbardziej widocznych interpretatorek festiwalu. Brawo korfantowskie solistki. 

W przyszłym tygodniu 13 solistek i solistów naszego studia weźmie udział w ogólnopolskich eliminacjach festiwalu kolęd i pastorałek w Dobrodzieniu.

 

 

                                                                                                        ZM